Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz planuje zmiany i konsultacje planistyczne w dzielnicy Rudnik

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ratusz planuje zmiany i konsultacje planistyczne w dzielnicy Rudnik - Zdjęcie główne

Lublin: Miasto planuje zmiany i konsultacje planistyczne w dzielnicy Rudnik | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin organizuje dyskusję nad projektami zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwóch obszarów w dzielnicy Rudnik.

Reklama

Projekty prezentowane są drugi raz. W efekcie uwag złożonych przez mieszkańców w trakcie pierwszego wyłożenia do wglądu publicznego.
 
- Tym razem zapraszamy do udziału w konsultacjach dla rejonu ul. Bluszczowej, gdzie przede wszystkim wzmacniamy ochronę planistyczną terenów zielonych, a także punktowych zmian obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Kosynierów. W opracowaniu planów miejscowych istotną rolę odgrywają mieszkańcy, którzy mogą zgłosić uwagi do proponowanych zapisów - mówi Małgorzata Żurkowska, Główny Urbanista Miasta.
 
Projekt planu w rejonie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Bluszczowa” zakłada dwa główne sposoby użytkowania terenu. Na terenach prywatnych, poza strefą Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych i ROD „Bluszczowa”, utrzymano funkcję mieszkaniową wielorodzinną o maksymalnej wysokości zabudowy do 14 m.
 
- Tereny miejskie, które wchodzą w skład ROD „Bluszczowa”, w tym położone w strefie ESOCH, pełnić będą funkcję terenów zielonych. Bazując na istniejącej strukturze funkcjonalno-przestrzennej wydzielono trzy enklawy zieleni powiązane systemem ciągów pieszych. W ramach jednego z nich przebiegać będzie zielony bulwar, oznaczony w projekcie planu jako strefa szczególnej przestrzeni publicznej, który pełnić będzie funkcję parku linearnego, czyli obszaru o bogatym programie użytkowym i wyjątkowych walorach przestrzennych. Całość zaplanowana jest jako miejsce wypoczynku i rekreacji dla różnych grup wiekowych, wyspę zieleni w obszarze intensywnej urbanizacji - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Po wniesieniu uwag w trakcie pierwszego wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu, dokonano korekty przebiegu drogi oznaczonej symbolem 1KDD.
 
 
Z kolei zmiany projektu po pierwszym wyłożeniu dla ul. Kosynierów dotyczą wskaźników zabudowy. Wydzielono dwa tereny zabudowy: teren zabudowy mieszkaniowej mieszanej - jedno i wielorodzinnej (do czterech lokali mieszkalnych) z maksymalną wysokością zabudowy do 12 m oraz teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, teren zabudowy usługowej, gdzie maksymalna wysokość zabudowy wynosi 11 m. Obowiązujący plan miejscowy wyznacza tereny zabudowy mieszkaniowej i usług komercyjnych. Aktualne opracowanie stanowi jedynie jego punktową zmianę, zainicjowaną na wniosek właściciela nieruchomości. - Proponowane nowe ustalenia nie naruszają zasadniczej struktury funkcjonalno-przestrzennej, a wprowadzone korekty są zgodne z treścią składanych uwag oraz ze sposobem zagospodarowania i użytkowania terenów sąsiednich, w tym kameralnej zabudowy usługowej i wielorodzinnej - dodaje Justyna Góźdź.
 
Opracowania obejmują łącznie tereny o powierzchni ok. 13 ha.
 
Projekty zmian planów udostępnione są do 4 sierpnia w godzinach od 8.00 do 15.00 w Wydziale Planowania Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej 14, jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projektach rozwiązaniami odbędzie się 14 lipca, a chęć wzięcia w niej udziału należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: [email protected] do 12 lipca. Natomiast uwagi do projektów można zgłaszać do 22 sierpnia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy