Reklama

Reklama

Lublin: Miasta nie stać na rewitalizację skweru przy ul. Łopacińskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie poglądowe

Lublin: Miasta nie stać na rewitalizację skweru przy ul. Łopacińskiego - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin zapytał władze miasta o stan prac rewitalizacji skweru przy ul. Łopacińskiego.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) poprosil władze miasta o przedstawienie stanu zaawansowama prac związanych z  rewitalizacją skweru przy ul. Łopacińskiego.

- W związku z docierającymi do mnie sygnałami o braku środków na realizację niniejszego przedsięwzięcia, planowanego w przestrzeni publicznej od kilku lat, proszę o szczegółową informację w przedmiotowej sprawie - napisał w interpelacji, Marcin Nowak. - Proszę także o określenie operatu szacunkowego tego zadania, z wyszczególnieniem jego elementów składowych tj: nasadzenia zieleni, utwardzenie drogi, oświetlenie, przebudowa wiaty śmietnika.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że wykonanie nowej nawierzchni z tłucznia wraz z krawężnikami kosztuje 25 tys. zł, wykonanie nowych chodników – 26 950 zł, montaż barierek ochronnych – 23 tys. zł, a zieleń (drzewa liściaste, krzewy liściaste, agrowłóknina, kora, obrzeża, założenie
trawnika, żwir, ławki i kosze) – 65 tys. zł. Jednocześnie zaznaczył, że przed przystąpieniem do prac budowlanych, należy sporządzić dokumentację projektową, której to koszt wyniesie ok. 20 tys, zł.

- Z uwagi na zmniejszone dochody Gminy Lublin oraz związaną z tym konieczność znacznego ograniczenia wydatków miasta, wszelkie działania w zakresie w/w zadania zostały wstrzymane - napisał Artur Szymczyk.

Dodał również, że rozwiązaniem dla przywołanego przez wiceprzewodniczącego przedsięwzięcia byłaby jego realizacja na fragmencie skweru, ale w zmniejszonym wymiarze. Wtedy zacowany koszt wynosiłby: nawierzchnia z płyt 16 m2 – 6 tys. zł, rośliny, obrzeże, mata, kora, kamień ozdobny – 9 tys. zł, mała architektura – 6,5 tys. zł.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy