Reklama

Reklama

Lublin: Laureatka "Idola" zagra świąteczny koncert

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Laureatka "Idola" zagra świąteczny koncert - Zdjęcie główne

Lublin: Laureatka "Idola" zagra świąteczny koncert | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W Bazylice oo. Dominikanów odbędzie się koncert świątecznych utworów i kolęd w wykonaniu Alicji Janosz z zespołem.

Reklama

- Serdecznie zapraszamy mieszkańców na organizowany przez Miasto świąteczny koncert. Muzyczne spotkanie pozwoli nam ponownie poczuć atmosferę Świąt i nieco przedłużyć ten wyjątkowy czas. Zachęcamy także do udziału w pozostałych wydarzeniach Festiwalu Bożego Narodzenia. Przed nami jeszcze wspólne kolędowanie w szopce bożonarodzeniowej, spacery z przewodnikiem czy gra miejska - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć przygotowane na tę okazję aranżacje tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz popularnych świątecznych utworów muzycznych. Zagra jest Alicja Janosz - laureatka pierwszej edycji telewizyjnego show "Idol". Artystka zaprezentuje też autorskie utwory skomponowane specjalnie na jej świąteczny album. Występ w Bazylice oo. Dominikanów rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Mieszkańcy miasta mogą skorzystać także z pozostałych wydarzeń zaplanowanych w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia. We wtorek (27 grudnia) startują świąteczne spacery po Lublinie. Poprowadzą je doświadczone Przewodniczki Inspiracji: Magda Mazur-Ciseł i Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk. Podczas spotkań uczestnicy poznają historię miejskich zabytków i usłyszą o lubelskich tradycjach bożonarodzeniowych. Spacery będą odbywały się codziennie od 27 do 30 grudnia oraz 4 i 5 stycznia 2023 r. od godz. 16.00. Bilety na wydarzenia są dostępne na stronie przewodnik.lublininfo.com oraz w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1-3.

- Do 9 stycznia trwa również Gra miejska. Aby wziąć w niej udział należy pobrać pakiety do gry w Centrum Inspiracji Turystycznej lub ze strony swieta.lublin.eu. Dla uczestników zabawy przewidziano drobne upominki. Zapraszamy także do zwiedzenia wystawy prac plastycznych lubelskich przedszkolaków, które zostały zgłoszone do miejskiego konkursu bożonarodzeniowego „Gwiazda Betlejemska". Ekspozycja będzie prezentowana do 5 stycznia 2023 r. w Galerii Handlowej VIVO. Z kolei lubelską młodzież zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach „Mapa Marzeń – zaplanuj swój 2023 rok", które odbędą się w przestrzeni Hej! 28 grudnia od godz. 12.00 - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdy w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt. Zdjęcia z koncertu

Do tego, można posłuchać koncertów kolęd w wykonaniu lokalnych grup i zespołów wokalno-instrumentalnych, które odbywają się w miejskiej szopce bożonarodzeniowej. W najbliższym czasie wystąpią, m.in Chór młodzieżowy Miasta Lublina, Chór Pracowniczy Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie wspólnie z podopiecznymi oraz przedszkolaki z wybranych lubelskich placówek. Harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie swieta.lublin.eu. Z uwagi na wolne terminy, można jeszcze zgłosić swój udział i wystąpić w Szopce. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres swieta@lublin.eu lub telefonicznie pod numerem 81 466 19 34.

- Miłośników kolęd zapraszamy również na koncert „Kolędy" Janka Traczyka, który odbędzie się 5 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w Pracowni Kultury Maki przy ul. Olchowej 8 oraz koncert kolęd i pastorałek „Jechała kolęda" Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin" im. Wandy Kaniorowej, który będzie miał miejsce 8 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie przy ul. Jana Pawła II 11 - dodaje Anna Czerwonka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy