reklama
reklama

Lublin: KUL prowadzi rekrutację do Szkoły Doktorskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: KUL prowadzi rekrutację do Szkoły Doktorskiej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II prowadzi rekrutację do Szkoły Doktorskiej. Do wyboru jest 11 dyscyplin naukowych. Każdy z doktorantów ma zagwarantowane stypendium.
reklama

Szkoła Doktorska Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oferuje kształcenie w 11 dyscyplinach naukowych: filozofii, historii, językoznawstwie, literaturoznawstwie, naukach o sztuce, naukach prawnych, naukach socjologicznych, pedagogice, prawie kanonicznym, psychologii oraz naukach teologicznych.

- To szkoła interdyscyplinarna, która przyczynia się do kształtowania nowych kadr naukowych - podkreśla prof. Mariola Łaguna, dyrektor Szkoły Doktorskiej KUL.

Do 29 sierpnia osoby, które myślą o studiach doktoranckich, mają czas na przystąpienie do rekrutacji/złożenie swojej kandydatury. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej uczelni. Kolejne etapy, zgodnie z terminarzem wiążą się z przygotowaniem wstępnej koncepcji rozprawy doktorskiej, przedstawieniem swoich dotychczasowych osiągnięć naukowych, w tym publikacji oraz udziału w grantach badawczych. Potem wybrane osoby są zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne. Aby aplikować do Szkoły Doktorskiej KUL trzeba wybrać potencjalnego promotora, spośród osób wskazanych na stronie internetowej szkoły, oraz uzyskać jego zgodę na podjęcie się opieki promotorskiej.

reklama

Nauka w szkole doktorskiej odbywa się w trybie dziennym, w dwóch ścieżkach językowych: polskiej i angielskiej. Każdy z doktorantów dostaje stypendium i jest traktowany jako młody naukowiec.

- Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej KUL cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów nie tylko z Polski, ale także z Włoch, Ukrainy, Białorusi, a nawet z USA, Nigerii, Ghany, Indonezji, Tajlandii czy Maroka - mówi prof. M. Łaguna.

reklama

Program kształcenia odwołuje się do metafory świątyni opartej na czterech kolumnach. Pierwsza to kompetencje akademickie, druga - upowszechnianie wiedzy, trzecia - kompetencje metodologiczne, czwarta - kompetencje specjalistyczne. Każda część kolumny odpowiada specyfice proponowanych zajęć: - Baza to zajęcia obowiązkowe, wspólne dla wszystkich doktorantów, trzon to zajęcia do wyboru, kapitel to aktywność własna doktoranta - wyjaśnia dyrektor Szkoły Doktorskiej KUL.

Doktoranci mogą korzystać z różnych funduszy finansujących badania naukowe, staże oraz inne działania. Uzyskują przy tym wsparcie w przygotowywaniu publikacji i wniosków grantowych podczas specjalnych zajęć i indywidualnych konsultacji. Mogą też przystępować do konkursów przeznaczonych dla młodych naukowców o nagrody za najlepsze publikacje. Istnieje możliwość realizowania doktoratów wdrożeniowych. Kandydat do tego programu musi być zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy przez przedsiębiorcę, na rzecz którego opracowuje wdrożenie będące podstawą doktoratu. Jednocześnie realizuje indywidualny program kształcenia w Szkole Doktorskiej KUL.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama