Reklama

Reklama

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na studenckie akcje i inicjatywy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto podzieliło pieniądze na studenckie akcje i inicjatywy - Zdjęcie główne

Miasto podzieliło pieniądze na studenckie akcje i inicjatywy | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Opublikowano listę zwycięzców II edycji konkursu Lublin Akademicki. Jego celem jest promocja oraz wsparcie inicjatyw akademickich, realizowanych w mieście. Wsparcie o łącznej wartości 57 tys. zł dostanie siedmiu wnioskodawców.

Reklama

Do Konkursu można buło zgłosić przedsięwzięcia rozwijające potencjał akademicki Lublina. Wśród nich są m.in. konferencje, konkursy akademickie, projekty studenckie i doktoranckie oraz imprezy integrujące studentów uczelni z mieszkańcami miasta.

- Wszystkim laureatom składam serdeczne gratulacje i cieszę się z inicjatyw, które w najbliższych miesiącach będą realizowane z korzyścią zarówno dla środowiska akademickiego, jak i wszystkich mieszkańców. Wspieranie rozwoju akademickości naszego miasta to idea, która zyskuje poparcie wśród przedstawicieli uczelni i organizacji pozarządowych oraz studenckich, mających wpływ na rozwój miasta w sferze akademickiej. Świadczy o tym duże zainteresowanie naszym projektem i liczba zgłoszeń do udziału w konkursie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W Konkursie złożono 38 wniosków o łącznej wnioskowanej kwocie 459 tys. zł. Komisja wyłoniła siedem projektów. 

Wsparcie na organizację konferencji Poznaj znaki jakości – wyróżniki lubelskiej żywności otrzyma Zakład Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Regionalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dzięki temu wydarzeniu będzie propagować wiedzę na temat znaków jakości żywności wśród lubelskiej młodzieży i promować lokalny biznes związany z tą dziedziną gospodarki. Z kolei przykładem działania nakierowanego na budowanie relacji z ośrodkami krajowymi i międzynarodowymi, wymianę myśli i doświadczeń oraz zdobycie wiedzy praktycznej przez uczestnictwo w warsztatach z zakresu pielęgniarstwa będzie I Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych: Problemy i Wyzwania Pielęgniarstwa. To akcja studencka, projekt Koła Naukowego przy Instytucie Nauk o Zdrowiu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wśród nagrodzonych projektów jest też inicjatywa Witamy na WSEI – Witamy w Lublinie, która zakłada realizację trzech wydarzeń, mających integrować studentów zagranicznych ze społecznością lokalną, zapoznanie ich z lokalnym rynkiem pracy oraz zapleczem turystycznym miasta.  Kolejnym zwycięzcą jest projekt Lubelski renesans – promocja architektury przez studentów i seniorów. Ma on promować wiedzę wśród mieszkańców miasta na temat renesansu lubelskiego, przy wsparciu lubelskich naukowców. Jego drugim elementem będzie promocja turystyczna regionu poprzez działania integrujące studentów z seniorami. Natomiast trzy wydarzenia złożą się na VI Galę Akademickiego Lauru Dziennikarskiego – konferencję złożoną z prelekcji wyróżnionych dziennikarzy lokalnych, spotkania autorskie z red. Alojzym L. Gzellą oraz wręczenie nagród AKLAUD 2020. Podcast Akademicki pozwoli studentom oraz społeczności pozaakademickiej poszerzyć wiedzę z zakresu ekonomii i biznesu. Z kolei nowo przybyli do Lublina studenci i naukowcy będą mogli wybrać się na cykl spacerów z przewodnikiem w języku polskim i angielskim pod wspólną nazwą Lublin, jego skarby i atrakcje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy