Reklama

Reklama

Lublin: Uniwersytet Przyrodniczy przywitał studentów. Rok akademicki uroczyście rozpoczęty [GALERIA]

Opublikowano: wt, 5 paź 2021 13:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki. Na I roku studiów będzie się uczyć ok. 2,5 tys. studentów. W trakcie inauguracji roku akademickiego, rektor uczelni wspomniał m.in. o szczepieniach przeciwko COVID-19. Głos zabrał też Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki.

Reklama

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki. W trakcie poniedziałkowej (4 października) inauguracji rektor uczelni wspomniał m.in. o szczepieniach przeciwko COVID-19.

- Wierzę, że szczepienia przeciwko COVID-19 umożliwią nam realizację procesu dydaktycznego w nadchodzącym roku akademickim bez większych utrudnień. Szczepienia ochronne na pewno zredukują liczbę zakażeń i zabezpieczą nas przed chorobą lub przynajmniej przed jej ciężkim przebiegiem. Zachęcam studentów i pracowników, którzy jeszcze się nie zaszczepili, aby uczynili to jak najszybciej. Nie ulegajmy opiniom tych, którzy nawet przeczą oczywistym faktom - apelował prof. Krzysztof Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Rok akademicki uroczyście rozpoczęty. Rektor UMCS przywitał studentów i apelował o szczepienie się [GALERIA]

Podczas uroczystości wręczono też Medale Komisji Edukacji Narodowej i Medale Złote, Srebrne oraz Brązowe za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Tym bardziej miło mi, że wśród uhonorowanych spotkałem kilku swoich uczniów - mówił obecny na inauguracji wojewoda lubelski, Lech Sprawka.
 
Po ceremonii wręczenia Medali odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów i doktorantów. Wykład inauguracyjny pn. "Zoonozy wywoływane przez grzyby” wygłosił dr hab. Sebastian Gnat. Głos zabrali też przedstawiciele studentów. Odczytane zostały też wybrane listy gratulacyjne skierowane na uroczystość.
 
- Życzę zdobywania wiedzy, umiejętności, kompetencji, tych, które wzbogacą życie gospodarcze naszego województwa, ku naszemu pożytkowi. Absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego to są te osoby, które sprawiają, że bezpieczeństwo żywnościowe nie tylko w województwie, ale i kraju, jest na wysokim poziomie. To jeden z ważniejszych elementów poczucia bezpieczeństwa - dodał wojewoda zwracając się do studentów.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Uniwersytet Medyczny ma nową halę. Na oficjalnym otwarciu był m.in. minister zdrowia [GALERIA]
 
- Misją Uniwersytetu jest prowadzenie badań naukowych, odkrywanie prawdy i kształcenie umiejętności. Prawda jest wartością, która definiuje tę instytucję. Odkryta w badaniach naukowych ma moc jednoczącą, może być fundamentem zgody i solidarności także na poziomie społecznym. Na tej prawdzie oparta jest też wolność akademicka, dlatego jest niezbędne wzmocnienie jej, poprzez zagwarantowanie nauczycielom akademickim wolności nauczania, wolności słowa i badań naukowych. Życzę wszelkiej pomyślności, naukowej odwagi w poszukiwaniu i dążeniu do prawdy oraz satysfakcji z podejmowanych wysiłków - podkreślał Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki za pośrednictwem transmisji online.

Na UP będzie uczyć się ok. 2,5 tys. studentów na I roku. Ogółem uczelnia kształci ok. 7,8 tys. osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.