Reklama

Reklama

Lublin: KUL planuje współpracę z jednostką Ministerstwa Obrony Narodowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: KUL planuje współpracę z jednostką Ministerstwa Obrony Narodowej - Zdjęcie główne

KUL | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II podpisze porozumienie z Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Reklama

Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych jest samodzielną jednostką organizacyjną Ministerstwa Obrony Narodowej podległą bezpośrednio szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zajmuje się m.in. standaryzacją sojuszniczą i narodową w obszarze operacyjnym (opracowywanie doktryn), zbieraniem i wykorzystywaniem doświadczeń oraz eksperymentowaniem i poszukiwaniem nowych zdolności Sił Zbrojnych oraz koncepcji szkolenia wojsk. Zadania te stanowią nierozłączną całość, a ukierunkowane są na modernizację Sił Zbrojnych RP oraz ich kompatybilność z armiami NATO.

- Podpisane porozumienia jest kolejnym  krokiem poszerzającym ofertę praktyk, staży i  zasobów dydaktycznych dla studentów KUL, zwłaszcza bezpieczeństwa narodowego. Będzie to dobra okazja do zdobycia wiedzy praktycznej, na którą kładziemy nacisk w realizacji programu studiów - podkreślił dr Grzegorz Tutak, koordynator kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.

- Uniwersytet ma zadanie nie tylko przekazywać wiedzę, ale także dawać praktyczne umiejętności, przydatne w pracy zawodowej. Takie możliwości stwarza porozumienie pomiędzy KUL a Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych. Współpraca pomiędzy podmiotami to wspólne badania, inicjatywy naukowe, wymiana kadrowa - dodała prorektor KUL prof. Beata Piskorska.

Z ramienia KUL porozumienie podpisze rektor ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski, z ramienia Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych jego dyrektor płk dr Andrzej Lis. Na spotkaniu obecni będą również prorektor ds. studentów, doktorantów i rozwoju dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL oraz gen. bryg. Jarosław Mokrzycki – dowódca Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady LITPOLUKRBRIG w Lublinie.

Ceremonia podpisania dokumentów odbędzie się w Rektoracie KUL w Gmachu Głównym przy Alejach Racławickich 14 w piątek (27 stycznia) o godz. 9.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy