Reklama

Reklama

Lublin: Eksperci z KUL doradzą maturzystom w sprawie dalszej nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KUL

Lublin: Eksperci z KUL doradzą maturzystom w sprawie dalszej nauki - Zdjęcie główne

foto KUL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II przygotował dla maturzystów konsultacje z ekspertami z Biura Karier.

Reklama

- Za nami pierwsze studniówki, a przed nami matury, kończenie szkoły i decydowanie, co po niej. To co na pewno czeka nastoletniego człowieka po maturze to: wybory i zmiana. Często te słowa budzą różne emocje – te pozytywne: ekscytację, radość, ale także negatywne: strach, obawę o to, jaką drogę wybrać dla siebie do świata dorosłych. Dlatego zespół doradców Biura Karier KUL  proponuje wsparcie w podjęciu decyzji, co robić po liceum/techniku - informuje Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.

W trakcie ferii zimowych uczelnia zaprasza maturzystów na indywidualne konsultacje z ekspertami akademickiego Biura Karier KUL. Podczas spotkania doradczynie w oparciu o aktualne informacje z rynku pracy, na bazie potencjału młodego człowieka (rozmowa o zainteresowaniach, zdolnościach, mocnych stronach, celach, marzeniach, dążeniach, potrzebach) pokażą możliwe opcje zawodowo-edukacyjne.

- Chcemy, aby z naszym wsparciem  młody człowiek  świadomie zaplanował swoją przyszłość, wybrał odpowiedni do swoich predyspozycji kierunek studiów lub dał sobie zgodę na inną drogę do spełnienia zawodowego - mówi Marta Szymańska-Jarosz, projektantka kariery, specjalistka ds. komunikacji i promocji w Biurze Karier KUL. - Cały ten proces dzieje się  w ramach bezpłatnych konsultacji, w  atmosferze zaufania, empatii i autentycznego zainteresowania młodym człowiekiem, który stoi u progu decyzji ważnych pod względem edukacyjnym i zawodowym - dodaje  projektantka kariery.

Proces doradczy to 1 do 3 bezpłatnych spotkań w formie stacjonarnej lub on–line (zależnie potrzeb kandydata, np. dla osób spoza Lublina). Możliwość umawiania się na konsultację jest cały czas. Konieczne są zapisy lub telefoniczne ustalenie terminu z doradcą zawodowym. Zgłoszenia na adres e-mail: doradca@kul.pl, tel. 81 445 41 31.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy