Reklama

Reklama

Lublin: Jedno ze skrzyżowań dostanie lepsze oświetlenie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Jedno ze skrzyżowań dostanie lepsze oświetlenie? - Zdjęcie główne

Lublin: Jedno ze skrzyżowań dostanie lepsze oświetlenie? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O oświetlenie skrzyżowania ul. Armii Krajowej - Orkana apeluje radny Stanisław Brzozowski. Przedstawił swoje konkretne propozycje takiego rozwiązania.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) napisał interpelację do władz miasta. Dotyczy ona oświetlenia skrzyżowania ulic Armii Krajowej-Orkana i jest podzielona na trzy części.

W pierwszej radny apeluje, aby ro zrobić we współpracy z PGE Dystrybucja S. A. oddział Lublin (właściciel 3 masztów oświetleniowych). Miałoby to doprowadzić do wyłączenia z użytkowania i demontażu 3 masztów oświetleniowych w obrębie skrzyżowania - od czasu budowy i przebudowy trakcji trolejbusowej w tym rejonie na nowych słupach trakcyjnych znajduje się także dodatkowe latarnie w odpowiedni sposób zabezpieczające oświetlenie skrzyżowania.

- W tym momencie stare maszty oświetleniowe są więc jedynie dużym i zbędnym obciążeniem pod względem kosztów energii elektrycznej (każdy posiada po 6 opraw o mocy 400W - co odpowiada oświetleniu łącznemu alejek sporego osiedla mieszkaniowego). Ponadto maszty te mają po kilkadziesiąt lat i są widocznie mocno skorodowane. Ich likwidacja uporządkuje także oświetlenie tego rejonu pod względem formalnym - właścicielem pozostałego oświetlenia jest bowiem Miasto, a do PGE należą tu tylko te 3 maszty. W odpowiedzi proszę o wskazanie terminu likwidacji przedmiotowych masztów przez PGE - opisuje Stanisław Brzozowski.

Poza tym, chce aby to zrobić też we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym (MPK jest spółką należącą do Miasta). To z kolei miałoby doprowadzić do demontażu nieużytkowanych i odłączonych od sieci trakcyjnej od czasu przebudowy skrzyżowania dwóch, betonowych słupów trakcyjnych.

- W związku z wykonaniem na ich miejsce nowych słupów stalowych (oznaczone tymi samymi numerami) obecnie tylko szpecą okolicę skrzyżowania i powodują dodatkowe zagrożenie przy ewentualnych kolizjach samochodowych. W odpowiedzi proszę o wskazanie terminu likwidacji przedmiotowych slupów przez MPK - napisał radny.

Na koniec poprosił o podjęcie rozmów z PGE Dystrybucja S. A. w celu zamontowania przez spółkę 18 szt. opraw oświetleniowych pochodzących z demontażu masztów oświetleniowych wskazanych w pierwszym punkcie w miejsce wyeksploatowanych kilkudziesięcioletnich opraw oświetleniowych w ul. Kosmowskiej.

- Tamta instalacja również należy do PGE, więc nie byłoby z tym problemu własnościowego i jest wyposażona w oprawy o mocy 400W - niestety bardzo stare i awaryjne. W odpowiedzi proszę o przekazanie stanowiska, jakie zajęło PGE w tej sprawie - dodaje Brzozowski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy