Reklama

Reklama

Lublin: Parkingi na Czechowie znów będą oświetlone? Radny Brzozowski uważa, że to ważne dla mieszkańców

Opublikowano: pt, 8 paź 2021 12:11
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Parkingi na Czechowie znów będą oświetlone? Radny Brzozowski uważa, że to ważne dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Parkingi na Czechowie znów będą oświetlone? Radny Brzozowski uważa, że to ważne dla mieszkańców | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przywrócenia zlikwidowanego oświetlenia dwóch parkingów na Czechowie Południowym, chce radny miejski Stanisław Brzozowski. Jego zdaniem likwidacja doprowadziła do dzielenia mieszkańców.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina w sprawie przywrócenie zlikwidowanego kilka lat temu oświetlenia dwóch parkingów na osiedlu Moniuszki w dzielnicy Czechów Południowy. 

- W związku z przychyleniem się przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie do stanowiska Rady Osiedla im. Moniuszki SM "Czechów" do niewprowadzania zmian w sposobie oświetlenia w rejonie wygrodzonego parkingu przy ul. Skołuby 3 tj. pozostawienie czynnego oświetlenia ww. parkingu bez zmiany nakierowania latarni na chodnik, informuję iż przyjmuję tą decyzję z zadowoleniem - skoro taką wolę wykazała lokalna społeczność (swój wcześniejszy wniosek w tym zakresie opierałem na wcześniejszych postulatach Rady Dzielnicy Czechów Południowy) - napisał Stanisław Brzozowski.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Nowe linie autobusowe lepiej połączą dzielnice? To propozycja radnego Brzozowskiego

Jednocześnie podkreślił, że w przyjętym przez ZDiM stanowiskiem Rady Osiedla im. Moniuszki, poinformowano, że nie ma możliwości likwidacji oświetlenia z miejskiej sieci oświetleniowej wygrodzonego parkingu, jeśli ten jest co prawda przeznaczony dla grupy mieszkańców, ale nie jest płatnym parkingiem strzeżonym. W związku z tym radny chce przywrócenia zlikwidowanego kilka lat wcześniej, oświetlenia dwóch innych parkingów na tym osiedlu. Mają one taki sam status jak parking przy ul. Skołuby 3.

- Nie można w ten sposób dzielić mieszkańców i przyznać jednym rację, a wcześniej demontując oświetlenie innym w takiej samej sytuacji - stwierdzil Brzozowski.

Dlatego poprosił o polecenie PGE Dystrybucja S. A. zamontowania brakujących opraw oświetleniowych na pustych wysięgnikach słupów skierowanych na parking przy ul. Prząśniczki (obok garaży przy ul. Prząśniczki 10). Dodał, że jednocześnie prace w tym zakresie należy poprzedzić znacznym podcięciem drzew przy tych latarniach. Dlatego poprosił o zwrócenie się w tym zakresie do SM "Czechów" z informacją, że po podcięciu zostanie przywrócone oświetlenie terenu. Radny chce też by polecić PGE Dystrybucja S. A. odtworzenie oprawy na słupie przy ul. Kiepury oprawy skierowanej na parking przy ul. Kiepury (obok garaży przy ul. Skołuby 3A). Wyjaśnił, że chodzi o wymianę istniejącego wysięgnika na dwuramienny i przywrócenia brakującej oprawy, bo podczas tegorocznej awaryjnej wymiany słupa na nowy PGE zdemontowała odłączoną od kilku lat oprawę i zamontowała pojedynczy wysięgnik.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Odpadający tynk i grzyb w mieszkaniu przy ul. Lubartowskiej. Wiceprzewodniczący RM: Stan lokalu coraz poważniej zagraża zdrowiu znajdujących się tam osób

- Liczę, że dzięki przychylności Pana Prezydenta i działaniem zgodnym z ustaleniami w związku z wcześniejszą analogiczną sprawą parkingu przy ul. Skołuby 3 uda się szybko poprawić komfon mieszkańców i przywrócić brakujące oświetlenie tych dwóch parkingów - podsumowuje Brzozowski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.