reklama
reklama

Lublin: Jak głosowali w Areszcie Śledczym? Jeden z komitetów pięciokrotnie lepszy od PiS

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Jak głosowali w Areszcie Śledczym? Jeden z komitetów pięciokrotnie lepszy od PiS - Zdjęcie główne

Areszt Śledczy przy ul. Południowej w Lublinie | foto Screen - Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Od kilku dni znane są już wyniki wyborów parlamentarnych. Sprawdziliśmy, jak i na kogo głosowano w Areszcie Śledczym w Lublinie.
reklama

W niedzielę (15 października) odbyły się wybory parlamentarne. Głosowano m.in. w Areszcie Śledczym w Lublinie. Obwodowa Komisja Wyborcza podała dokładne wyniki głosowania w areszcie.

Uprawnionych do głosowania w wyborach do Sejmu było 847, a liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania sięgnęła 719. Natomiast liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) to 662. Karty były nieważne np. z powodu  niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata. Frekwencja wyniosła 84,89%. 

Podano również wyniki głosowania na komitety wyborcze i konkretne osoby. Bezpartyjni Samorządowcy - 14 głosów, Trzecia Droga - 141, Nowa Lewica - 46, Prawo i Sprawiedliwość - 66, Konfederacja - 66, Koalicja Obywatelska - 323, Polska Jest Jedna - 3, Wyborcy Ruchu Dobrobytu i Pokoju - 3. Najwięcej głosów z tych komitetów zdobyli: Marek Woch (BS) - 4, Joanna Mucha (TD) - 84, Jacek Czerniak (NL) - 14, Przemysław Czarnek (PiS) - 41, Bartłomiej Pejo (Konfederacja) - 25, Marta Wcisło (KO) - 163. W komitetach Polska Jest Jedna i Wyborcy Ruchu Dobrobytu i Pokoju łącznie sześć osób zdobyło po jednym głosie. W pierwszym komitecie byli to: Olga Wójcik, Grzegorz Marczyński, Monika Partycka, a w drugim Rafał Fiutka, Mateusz Wójtowicz, Agnieszka Król.

W przypadku wyborów do Senatu liczba uprawnionych do głosowania, głosujących i frekwencja była taka sama jak w wyborach do Sejmu. Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkich kandydatów (z kart ważnych) sięgnęła 690.

Głosujący mieli 5 kandydatów do wyboru. Mieczysław Konarski (Ruch Naprawy Polski) zdobył 63 głosy, Marcin Nowak (KWW Marcina Nowaka) - 28, Mirosław Piotrowski (Konfederacja) - 148, Lech Sprawka (PiS) - 79, Jacek Trela (Trzecia Droga) - 372.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama