Reklama

Reklama

Lublin dostał tytuł Ambasadora Funduszy Europejskich

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin dostał tytuł Ambasadora Funduszy Europejskich - Zdjęcie główne

Lublin dostał tytuł Ambasadora Funduszy Europejskich | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Województwo Lubelskie uhonorowało samorządy, które najlepiej korzystają ze środków europejskich. Miasto Lublin otrzymało tytuł Ambasadora Funduszy Europejskich za projekt Rozbudowa środowiskowego domu samopomocy „Kalina” w kategorii włączenie społeczne i edukacja.

Reklama

- Tytuł Ambasadora Funduszy Europejskich przyznany naszemu miastu to prestiżowe wyróżnienie, które pokazuje jak ważne są dla nas wszystkie inwestycje zarówno te infrastrukturalne, jak i wspierające rozwój usług społecznych dla mieszkańców. Lublin od dnia wejścia Polski do Unii Europejskiej pozyskał ponad 3 miliardy złotych na wielopłaszczyznowe zadania o łącznej wartości ponad 5 miliardów złotych. Realizowane projekty są ściśle powiązane ze strategią rozwoju Lublina i przyczyniają się do wzmocnienia jego pozycji na tle innych miast o podobnym potencjale w Polsce i w Europie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Projekt realizowany był w latach 2015-2020. Powstała nowa miejska jednostka organizacyjna – Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Kalina”. To ośrodek ośrodek oferujący zarówno usługi dzienne z rehabilitacją, jak i całodobowe dla osób starszych, w szczególności z zaburzeniami pamięci. Koszt takiej inwestycji wyniósł 15,3 mln zł, z czego 8,8 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej, 1,1 mln zł z PFRON, zaś wkład własny Miasta Lublin prawie 5,4 mln zł. To kolejny punkt w dzielnicy Kalinowszczyzna, w którym osoby starsze, z niepełnosprawnościami otrzymują profesjonalną pomoc i wsparcie.

-Dzięki projektowi rozbudowy Domu Pomocy Społecznej „Kalina” stworzyliśmy profesjonalne miejsce w Lublinie zapewniające kompleksową rehabilitację osobom z zaburzeniami pamięci. Mieszkańcy ośrodka, a także osoby korzystające z pomocy mają tu doskonałe warunki. Placówka aktualnie dysponuje 30 miejscami pobytu dziennego oraz 30 miejscami okresowego pobytu całodobowego, a w tym tak wyczekiwanymi miejscami opieki wytchnieniowej. Tego typu ośrodek był nam bardzo potrzebny - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Wręczenie nagród odbyło się w piątek (28 października) podczas Gali „Europejski Samorząd”. Tytuł przyznano w pięciu kategoriach: rewitalizacja, środowisko, dziedzictwo kulturowe i naturalne, włączenie społeczne i edukacja, zdrowie i polityka senioralna. W każdej z kategorii wyróżnione zostały po dwa samorządy i wyłoniony jeden laureat – Ambasador Funduszy Europejskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy