reklama
reklama

Lublin: Co stało się z zabytkową bramą na Starym Mieście? Radna chce wyjaśnień

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Co stało się z zabytkową bramą na Starym Mieście? Radna chce wyjaśnień - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaO to co stało się z zabytkową bramą na Starym Mieście pyta radna Małgorzata Suchanowska. - Z informacji od mieszkańców wynika, że zabytkowa brama została wyburzona w trakcie budowy prowadzonej od podwórka przy Olejnej nr 5 z tylu Hotelu budynku Avatary Miasta - napisała radna.
reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sprawiedliwość) zwróciła się do władz miasta w sprawie "Pomnika Historii - Lubelskie Stare Miasto w ruinie". Chodzi o przebudowę zabytkowej bramy przy ul. Olejnej nr 5 na Starym Mieście. Poprosiła o udostępnienie przez odpowiednie służby wszystkich dokumentów: opinii, protokołów konsultacji społecznych, opinii Rad Dzielnic, decyzji, pozwoleń, związanych z wyburzeniem-przebudową oraz dokumentów odbioru zabytkowej bramy z podwórzem. Zapytała również kto wydal pozwolenie na przebudowę oraz "na czyj wniosek dokonano dewastacji bramy wjazdowej przy ul. Olejnej nr 5?" Radna chce też wiedzieć czy brama była wcześniej przebudowana za środki finansowe z programu UE? Do tego pyta kto wydal pozwolenie na przebudowę i "na czyj wniosek dokonano dewastacji nowo wyremontowanego podwórza za pozyskane przez miasto Lublin środki z programu UE?".

reklama

- Z informacji od mieszkańców wynika, że zabytkowa brama została wyburzona w trakcie budowy prowadzonej od podwórka przy Olejnej nr 5 z tylu Hotelu budynku Avatary Miasta. Czy prawdą jest, że nie mieścił się w niej ciężki sprzęt budowlany w tym gruszki z betonem potrzebnym do realizacji tej inwestycji. Plac budowy Hotelu inwestor zorganizował sobie wówczas na nowo wyremontowanym przez gminę (z udziałem środków z UE) podwórku z wjazdem z ww. bramy. W efekcie realizacji drastycznie dużej rozbudowy kamienicy hotelowej, zmieniły się rozmiary i wysokości terenu tego podwórza - opisuje Małgorzata Suchanowska.

reklama

Dalej dodała jeszcze, że zniszczona została nawierzchnia, co z kolei spowodowało różnicę w wysokościach gruntu nowo położonego przez gminę bruku. Zdaniem radnej w ten sposób naruszono naturalny historyczny stan architektoniczny zabytku. 

Na koniec poprosiła o udostępnienie wszystkich wspomnianych orzez nią dokumentów, a jeżeli ich brakuje, to o wszczęcie postępowania wyjaśniającego z urzędu. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama