Reklama

Reklama

Lublin: Będzie nowy żłobek przy ul. Chrobrego? Radny ma propozycję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Będzie nowy żłobek przy ul. Chrobrego? Radny ma propozycję - Zdjęcie główne

Lublin: Będzie nowy żłobek przy ul. Chrobrego? Radny ma propozycję | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Adaptację budynku przy ul. Chrobrego na żłobek proponuje radny Stanisław Brzozowski. Miałby na tym też, że skorzystać Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją".

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie przekazania budynku przy ul. Chrobrego MZŻ i adaptacji na żłobek. Wyjaśnił, że jego prośba ma związek z planami budowy nowego kompleksu oświatowego dla potrzeb Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26. Ma on uzyskać wsparcie na budowę ze środków rządowych i po realizacji, którego placówka będzie funkcjonować w całości w jednym gmachu. Dlatego poprosił, żeby w przypadku zrealizowania tych zamierzeń, przekazać budynek przy ul. Bolesława Chrobrego 18 do zasobu Miejskiego Zespołu Żłobków wraz z adaptacją na dodatkowy żłobek integracyjny. Radny dodał, że w takiej sytuacji Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją" zostałby przeniesiony z siedziby przy ul. Chrobrego do obecnego budynku SPS nr 26 przy ul. Bronowickiej 2.

Zdaniem radnego, taka placówka, jak dodatkowy publiczny żłobek integracyjny, bez wątpienia jest potrzebna w południowej części miasta. Podkreślił również, że obiekt przy ul. Chrobrego od początku został zaprojektowany i wybudowany na potrzeby żłobka dzielnicowego, który funkcjonował tam na początku lat 90- tych.

- Perspektywa inwestycji dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 będzie z pewnością inwestycją w perspektywie kilkuletniej, ale już teraz pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku i deklaracja Pana Prezydenta o docelowym przekazaniu obiektu przy ul. Chrobrego na żłobek (w przypadku powstania nowej siedziby dla SPS nr 26) będzie wyznacznikiem przyszłego zagospodarowania tego miejsca zgodnym z potrzebami społeczności miasta - napisał Stanisław Brzozowski.

Według radnego MDK „Pod Akacją" dzięki przeniesieniu do gmachu przy ul. Bronowickiej zyskałby znacznie większe możliwości realizacji swoich zadań statutowych, objęcia zajęciami znacznie większą ilość dzieci czy aulę do różnego rodzaju występów w miejscu obecnej sali gimnastycznej.

- Placówka otrzymałaby także lokalizację bardzo dobrze skomunikowaną pod względem komunikacji miejskiej oraz w bliskiej odległości od Dworca Głównego PKP i tworzonego przez miasto metropolitarnego dworca autobusowego - co z pewnością wpłynęłoby pozytywnie na jej rozwój - podsumował Brzozowski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy