Reklama

Reklama

Lublin: Na Czechowie potrzebny jest żłobek. Radny ma pomysł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Na Czechowie potrzebny jest żłobek. Radny ma pomysł - Zdjęcie główne

Lublin: Na Czechowie potrzebny jest żłobek. Radny ma pomysł | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przekazanie budynku na lubelskim Czechowie na potrzeby Miejskiego Zespołu Żłobków i adaptację go na żłobek, proponuje radny Stanisław Brzozowski.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie przekazania budynku przy ul. Kurantowej MZŻ i adaptacji na żłobek. Wyjaśnił, że jego prośba ma związek z planami budowy nowego kompleksu oświatowego dla potrzeb Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26. Ma on uzyskać wsparcie na budowę ze środków rządowych i po realizacji, którego placówka będzie funkcjonować w całości w jednym gmachu. Dlatego w przypadku zrealizowania tych zamierzeń, prosi o docelowe przekazanie budynku przy ulicy Kurantowej 5 do zasobu Miejskiego Zespołu Żłobków wraz z adaptacją na dodatkowy żłobek integracyjny.

Zdaniem Brzozowskiego taka placówka jest potrzebna w północnej części miasta. Dodał, że obiekt przy ul. Kurantowej od początku został zaprojektowany i wybudowany na potrzeby żłobka dzielnicowego, który funkcjonował tam to początku lat 90.

- Perspektywa inwestycji dla Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 będzie z pewnością inwestycją w perspektywie kilkuletniej, ale już teraz pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku i deklaracja Pana Prezydenta o docelowym przekazaniu obiektu przy ul. Kurantowej na żłobek (w przypadku powstania nowej siedziby dla SPS nr 26) będzie wyznacznikiem przyszłego zagospodarowania tego miejsca zgodnym z potrzebami społeczności miasta - napisał Stanisław Brzozowski.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy