reklama
reklama

Lublin: Ankieterzy przepytają pasażerów komunikacji miejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ankieterzy przepytają pasażerów komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przeprowadzi ankietę wśród pasażerów. Ma ona pomóc w skomunikowaniu Dworca Metropolitalnego.
reklama

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przeprowadzi wśród pasażerów ankietę na temat stanu komunikacji miejskiej. Dlatego został ogłoszony przetarg i poszukiwana jest firma, która zajmie się ankietami. Mają one pomóc w skomunikowaniu Dworca Metropolitalnego, którego budowa ma skończyć się w 2024 roku.

-  Przedmiotem zadania będzie przedstawienie dwóch wariantów koncepcji, uwzględniających obecny układ komunikacyjny oraz budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego (chodzi o budowę Dworca Metropolitalnego i ulic w jego rejonie - przyp. red.). Warianty koncepcji różnić się będą wielkością pracy eksploatacyjnej oraz maksymalną liczbą pojazdów w ruchu. W ramach zadania przeprowadzone zostaną konsultacji społeczne, którym zostanie poddany jeden wskazany wariant - czytamy w ogłoszeniu przetargu.

Wybrana firma sprawdzi kierunki przemieszczania się pasażerów, przeprowadzi badania marketingowe dotyczące preferencji i satysfakcji z poziomu usług komunikacji miejskiej w Lublinie, określi popyt pod kątem jakości komunikacji miejskiej, poprzez analizę preferencji komunikacyjnych pasażerów, analizę i ocenę dotychczasowych tras linii komunikacyjnych, rozkładów jazdy, ocenę dostępności przestrzennej komunikacji miejskiej i kompleksową identyfikację najważniejszych generatorów ruchu w Lublinie.

Anieiterzy będą zbierać informacje na wybranych przystankach, zadając pasażerom pytania zawarte w kwestionariuszu. Znalazły sie w nim takie pytania jak np. z jakiego biletu/ulgi korzysta pasażer, jak często jeździ komunikacją miejską, czy i z ulu przesiadek korzysta, ile czasu zajmuje dojście z domu na przystanek, jak ocenia taki transport, jakie jest dupszczalne opóźnienie względem rozkładu jazdy.

ZTM zamierza na to przeznaczyć 313,6 tys. zł.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama