reklama
reklama

Lubelskie CBA zatrzymało byłego wiceministra spraw zagranicznych. Może być powiązany z aferą wizową

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie CBA zatrzymało byłego wiceministra spraw zagranicznych. Może być powiązany z aferą wizową - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaFunkcjonariusze CBA z Lublina zatrzymali byłego wiceministra spraw zagranicznych. Może być powiązany z aferą wizową.
reklama

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie prowadzą śledztwo pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie.

- Postępowanie przygotowawcze dotyczy m.in. składania obietnic udzielenia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwianiu spraw związanych z uzyskaniem pozwoleń na pobyt na terenie Rzeczpospolitej Polski dla cudzoziemców, a także bezprawne wywieranie wpływu na przebieg procedury wydawania przedmiotowych pozwoleń przez osoby pełniące funkcje publiczną w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - poinformował zespół prasowy CBA.

Były sekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zagranicznych z zarzutem przekroczenia uprawnień

W środę (17 stycznia) funkcjonariusze CBA zatrzymali mężczyznę na terenie województwa mazowieckiego. W jego miejscu zamieszkania przeprowadzono szukano dowodów rzeczowych mogących mieć znaczenie w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Zatrzymany został doprowadzony do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty, które dotyczą okresu od lutego 2022 roku do maja 2023 roku.

- Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że zatrzymany Piotr W. pełniący funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w latach 2019–2023, w ramach powierzonych obowiązków odpowiadając m. in. za problematykę konsularną oraz nadzorując zadania wykonywane przez Departament Konsularny, przekroczył swoje uprawnienia poprzez naruszenie obowiązujących w ministerstwie procedur związanych z rejestracją i obiegiem dokumentów. Ponadto, zatrzymany otrzymał zarzuty za podejmowanie nieuzasadnionych interwencji dotyczących przyspieszenia procedur wizowych oraz udostępnił osobie nieuprawnionej informacje objęte tajemnicą służbową - opisuje zespół prasowy CBA.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. zł. 

Sprawa jest rozwojowa. 

- To kolejna realizacja procesowa w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym. W tej sprawie zarzuty otrzymało już łącznie 9 osób - podsumowuje zespół prasowy CBA.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama