- Przez prawie tysiąc lat na ziemiach polskich mieszkali obywatele polscy narodowości żydowskiej, to historia. Co do wspólnej przyszłości to wierzę, że będą nią wysokie technologie wsparte potencjałem intelektualnym naszych uczelni - mówił marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.
Celem współpracy jest m.in. wymiana informacji i doświadczeń w sektorze handlowym i gospodarczym (ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich firm), wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej oraz współpraca w obszarze rolnictwa, szczególnie produkcji rolnej i rolno-spożywczej. Ważna jest również kooperacja między instytucjami edukacyjnymi (w zakresie szkolnictwa wyższego i techniczno-zawodowego) oraz uniwersytetami i ośrodkami badawczymi w sektorze innowacji technologicznych i badań naukowych.
- Jesteśmy pewni, że możemy zainspirować i zrobić wiele projektów związanych ze wspieraniem innowacji w sektorze medycznym, jak również jeśli chodzi o budowanie „hubów” w agrobiznesie, które pozwolą wykorzystać wszystkie walory województwa lubelskiego - dodał prezes zarządu Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, Elroy Knebel.
Lubelskie oraz Polsko-Izraelska Izba Gospodarcza liczą też na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie profilaktyki, ochrony zdrowia czy w dziedzinie turystyki, i sportu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.