Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi wyróżnieni za służbę na granicy polsko-białoruskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Lubelscy terytorialsi wyróżnieni za służbę na granicy polsko-białoruskiej - Zdjęcie główne

Lubelscy terytorialsi wyróżnieni za służbę na granicy polsko-białoruskiej | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w wykonywaniu zadań służbowych na granicy polsko-białoruskiej.

Reklama

We Włodawie, odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja. Dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz, witając gości, podkreślił wdzięczność za możliwość świętowania w miejscu, gdzie na co dzień żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej służą ramię w ramię z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia dowódcy WOT gen. broni Wiesława Kukuły dla żołnierzy za bardzo dobre wyniki w wykonywaniu zadań służbowych podczas pełnienia służby w obronie granicy państwowej. Pochwwały oraz listy gratulacyjne wręczył zastępca dowódcy WOT, gen. bryg. Maciej Klisz. Wyróżnienia odebrało 24 terytorialsów z siedmiu brygad: 2 LBOT, 6 Mazowieckiej Brygady OT, 10 Świętokrzyskiej Brygady OT, 11 Małopolskiej Brygady OT, 12 Wielkopolskiej Brygady OT, 13 Śląskiej Brygady OT oraz 16 Dolnośląskiej Brygady OT.

- Święto Trzeciego Maja i święto Flagi przypominają nam żołnierzom WOT o szczególnej czci tym, którzy walczyli pod biało-czerwoną flagą o niepodległość i wolność Rzeczypospolitej. Naród polski mógł zawsze liczyć na swoich żołnierzy. I my jesteśmy ich spadkobiercami. Żołnierze WOT dziś stoicie na straży Rzeczypospolitej. Operacja "Silne Wsparcie” to znak, jaki dajecie społeczeństwu, że bronicie Ojczyzny. Oliwkowy beret stał się dziś w Polsce synonimem bezpieczeństwa. Udowodniliście to nie tylko teraz, w czasie operacji „Silne Wsparcie”, ale prawie przez dwa lata operacji "Trwała Odporność”. Dlatego dzisiaj w imieniu gen. broni Wiesława Kukuły składam wam wszystkim podziękowania za zaangażowanie w realizację zadań stojących przed naszą formacją - powiedział gen. bryg. Maciej Klisz zwracając się do żołnierzy.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej od 3 września 2021 r. prowadzą operację pk. "Silne wsparcie”. W ramach niej wykonują szereg zadań mających zapewnić ochronę i bezpieczeństwo wschodniej granicy. Obecnie w działania zaangażowanych jest ponad 2000 żołnierzy WOT, którzy wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej na blisko połowie całkowitej długości polsko - białoruskiej granicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy