reklama
reklama

Lubelscy specjaliści w rankingu najbardziej wpływowych w polskiej medycynie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelscy specjaliści w rankingu najbardziej wpływowych w polskiej medycynie - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Czwórka lubelskich specjalistów znalazła się w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia.
reklama

“Puls Medycyny” ogłosił po raz 21. wynik rankingu Lista Stu. Powstaje on we współpracy z jurorami zaproszonymi przez redakcję. W obecnym plebiscycie, w obu kategoriach, kandydatów oceniało 45 ekspertów. 

Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie uznano prof. Macieja Banacha - specjalistę w dziedzinie kardiologii, hipertensjologii i lipidologii, kierownika Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Natomiast osobę mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce, został Maciej Miłkowski, podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, odpowiedzialnego m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji.

W rankingu znaleźli się też specjaliści z Lublina.

- Z satysfakcją informujemy, że na Liście Stu na pozycji 58. uplasował się prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, Kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 oraz Prorektor ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji UM w Lublinie. Pan Profesor jest również Prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich oraz dyrektorem medycznym oddziału Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Studiów w Dziedzinie Okulistyki (ESASO) w Lublinie - informuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Lublinie.

- Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie są specjaliści z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie – prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak oraz prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos. Serdecznie gratulujemy laureatom -- podaje z kolei SPSK Nr 4 w Lublinie.

Prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak znalazł się na 27. miejscu. Jest specjalistą neurologiem, a także kierownikiem Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kieruje Klinicznym Oddziałem Neurologii SPSK Nr 4 w Lublinie. Jest prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz członkiem Panelu Naukowego Europejskiej Akademii Neurologii. Pełni również funkcję zastępcy sekretarza generalnego International Danube Symposium for Neurological Sciences. To konsultant wojewódzki w dziedzinie neurologii dla województwa lubelskiego. Prof. Konrad Rejdak należy do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych - m.in.: European Academy of Neurology, American Academy of Neurology i International League Against Epilepsy.

Zaś na 33. miejscu uplasował się prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos – specjalista chorób wewnętrznych i hematologii. Jest prorektorem ds. Szkoły Doktorskiej i Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kierownikiem Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i lekarzem kierującym Oddziałem Wieloprofilowym Zachowawczym SPSK Nr 4 w Lublinie. Pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

Na Liście Stu znalazła się jeszcze prof. dr hab. n. biol. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

-  W 21. edycji zastawienia w kategorii „Medycyna” prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska znalazła się na 83 miejscu, awansując o dziewięć pozycji w górę w porównaniu z rokiem ubiegłym - informujue UMCS w Lublinie.

To mikrobiolog specjalizujący się w wirusologii i immunologii, zatrudniona w Katedrze Wirusologii i Immunologii, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest autorką lub współautorką ponad 200 prac naukowych. Współautorka 2 patentów (w tym międzynarodowy) i 2 zgłoszeń patentowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Immunologii Klinicznej i Doświadczalnej, Lubelskiego Towarzystwa Naukowego, Komisji III Biotechnologii Oddziału PAN w Lublinie, Polskiego Towarzystwa Wirusologicznego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama