reklama
reklama

KUL i lubelskie lotnisko otwierają studia. Wykształcą pracowników ochrony i mienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

KUL i lubelskie lotnisko otwierają studia. Wykształcą pracowników ochrony i mienia - Zdjęcie główne

KUL i lubelskie lotnisko otwierają studia. Wykształcą pracowników ochrony i mienia | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa nabór na nowe studia podyplomowe dla pracowników ochrony i mienia. Studia prowadzi Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Służba Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin. W programie są zajęcia m.in. z samoobrony i technik interwencyjnych oraz specjalizacji strzeleckiej.
reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II we współpracy ze Służbą Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin do końca lutego prowadzi nabór na studia podyplomowe. Celem studiów jest nabycie przez studentów kwalifikacji do pracy w ochronie osób i mienia. Zajęcia rozpoczną się w marcu. 

- W tym trudnym dla nas okresie, związanym z kryzysem na rynku przewozów lotniczych, staramy się aktywizować w innych formach działalności. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z najstarszą lubelską uczelnią KUL. Efektem naszych bardzo dobrych relacji jest utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych. Posiadamy świetnych specjalistów w zakresie ochrony osób i mienia, a także odpowiednią bazę do zajęć praktycznych, co jest niewątpliwie naszym dużym atutem - mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Zajęcia będą trwały dwa semestry i obejmą 240 godzin zajęć. Adresowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów I, II stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którzy posiadają kwalifikacje studiów I stopnia tj. zrealizowali co najmniej 3-letni program edukacji. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników sektora publicznego i prywatnego, specjalistów w dziedzinie ochrony osób i mienia, w tym przez wysoko wyszkolonych pracowników Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin.

- Studia podyplomowe w KUL stanowią ważną ofertę wzmacniającą kompetencje, zarówno naszych studentów, jak i kandydatów spoza Uniwersytetu. Wydział Nauk Społecznych KUL posiada bogatą propozycję takich studiów. Możliwość współpracy Z Portem Lotniczym Lublin jest dla nas niezwykle ważna z uwagi na możliwość skorzystania z dobrej, rynkowej praktyki i specjalistycznej wiedzy - mówi dr hab. Wojciech Gizicki, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych KUL.

W programie są zajęcia m.in. z samoobrony i technik interwencyjnych, specjalizacji strzeleckiej, taktyki wykonywania zadań w ochronie osób i mienia.

- Studia w efektywny sposób będą łączyły teorię z praktyką. Na terenie naszego lotniska od szeregu lat, na najwyższym poziomie, zajmujemy się ochroną osób i mienia. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, którego używamy na co dzień. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z osobami, które podejmą te studia – mówi Andrzej Sikora, szef Służby Ochrony Lotniska PLL.

Absolwent takich studiów podyplomowych KUL, po ich ukończeniu uzyska wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony osób i mienia.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama