Reklama

Reklama

Koronawirus: Punkt Szczepień Powszechnych w Lublinie zaczyna szczepienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ruszają szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych, który mieści się w Hali MOSiR Icemania przy Al. Zygmuntowskich. Został on utworzony w kwietniu.

Reklama

Miasto Lublin, we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie, przystąpiło w kwietniu do organizacji Punktu Szczepień Powszechnych. Powstał on przy Al. Zygmuntowskich 4 w obiekcie Icemanii. Jeszcze w kwietniu władze miasta zapowiadały, że rozpoczęcie szczepień w Punkcie możliwe będzie z chwilą zapewnienia dostawy szczepionek. Punkt ma zacząć szczepić w środę (5 maja) ok. godz, 15.30. Zapewnia on m.in. dużą poczekalnię pod dachem, nie krzyżujące się drogi przemieszczania się, krótkie terminy realizacji, możliwość udostępniania zaorganizowanych szczepień dla zakładów pracy.

- Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień dzisiaj do Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego w Icemanii dotarła dostawa szczepionek. W związku z tym niezwłocznie rozpoczynamy szczepienia. Jako samorząd tworzymy Punkt wraz ze Szpitalem Wojskowym, który zapewnia odpowiednią kadrę medyczną pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Lokalizacja Punktu w Hali MOSIR Icemania ma ułatwiać dojazd dla osób korzystających z komunikacji miejskiej i własnego samochodu. Dla tych drugich planowany jest duży parking. Punkt będzie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. a jego oznakowanie ma pozwolić z łatwością w dotarciu na szczepienie i bezpieczne opuszczenie budynku. W pomoc zaangażowane zostaną służby porządkowe. Cały obiekt będzie działał w ścisłym reżimie sanitarnym - zgodnie z zasadami dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Przewidziano również punkt udzielania pierwszej pomocy, a w sytuacjach koniecznych zapewniono transport medyczny do szpitala.

W ramach Punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących, w których planuje się, że szczepionkę dziennie otrzyma nie mniej niż 720 osób, a tygodniowo ponad 5 tys. osób. Punkt czynny będzie od godz. 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu. Możliwość zapisywania się na szczepienia w Hali Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację, można też wysłać SMS o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333 albo skontaktować się bezpośrednio z trejestracja punktu szczepień poad numerem 882 935 720 lub osobiście (rejestracja będzie czynna w godzinach pracy Punktu).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy