Celem konkursu "Europa zaczyna się tutaj" jest promocja podstawowych wartości Unii Europejskiej, na które składają się godność i prawa człowieka, wolność, demokracja, równość i praworządność. Konkurs jest jednym z działań edukacyjnych i promocyjnych europejskiego projektu EHL@N, tworzonego przez miasta i miejsca historyczne, którym przyznano Znak Dziedzictwa Europejskiego. Do takich miast należy Lublin, który jest pomysłodawcą organizacji konkursu.
- Miejsca nagrodzone Znakiem Dziedzictwa Europejskiego są pełne różnorodnych wartości. To zabytki architektury i sztuki ale też miejsca, w których zaistniały ważne wydarzenia. Konkurs jest okazją, aby na nowo spojrzeć na te miejsca i wartości, które są kluczowymi elementami europejskiej tożsamości. Zachęcam do ich odszukania i przeniesienia na kadr fotografii - mówi Hubert Mącik, dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Tematem przewodnim prac mają być miejsca oznaczone Znakiem Dziedzictwa Europejskiego i odbywające się w nich wydarzenia oraz aktywności promujące wspólne europejskie dziedzictwo. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do obywateli wszystkich krajów. Mogą wziąć w nim udział profesjonaliści i amatorzy pasjonaci.
Prace są przyjmowane do 14 marca przy pomocy strony internetowej www.ehl-network.eu. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: do 30 roku życia włącznie oraz od 31 lat. W obu grupach zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 500 euro. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 9 maja, czyli w Dniu Unii Europejskiej, na stronie internetowej i mediach społecznościowych organizatora konkursu oraz na stronach instytucji europejskich reprezentowanych przez członków jury.
Organizatorem konkursu jest tworzące projekt EHL@N konsorcjum 19 partnerów reprezentowane przez lidera projektu Burghauptmannschaft Österreich, zarządzającego Pałacem Imperialnym Hofburg w Wiedniu oraz Stowarzyszenie Miejsc Znaku Dziedzictwa Europejskiego z siedzibą w stolicy Austrii - w Wiedniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.