reklama
reklama

Jeden z największych lubelskich deweloperów chce budować. Ma w tym pomóc "lex deweloper"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Jeden z największych lubelskich deweloperów chce budować. Ma w tym pomóc "lex deweloper" - Zdjęcie główne

foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W oparciu o specustawę "lex deweloper" mają być wybudowane nowe bloki na Czchowie Południowym. Zdecyduje o tym Rada Miasta Lublin.
reklama

Rada Miasta Lublin w trakcie sesji będzie głosowała na uchwałą w sprawie "inwestycji mieszkaniowej i inwestycji towarzyszącej przy ul. dra Witolda Chodźki 10b  w Lublinie ". Mają być tu zastosowane rozwiązanie ze specustawy nazywanej lex deweloper, czyli o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Specustawa m.in. przyspiesza formalności.

- Ustala się dla firmy Lalak Development sp. z o.o., z siedzibą w Lublinie przy ul. dra Witolda Chodźki 10 a lokalizację inwestycji mieszkaniowej polegającej na budowie dwóch budynków mieszkalnych  wielorodzinnych B1 i B2 z nieuciążliwymi usługami w parterach oraz z garażami podziemnymi, dojazdem, budową i przebudową części wewnętrznej drogi dojazdowej, elementami małej architektury i towarzyszącymi urządzeniami budowlanymi (...) oraz inwestycji towarzyszącej polegającej na: budowie i przebudowie sieci  wodociągowej, sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci elektroenergetycznej - czytamy w projekcie uchwały.

Dla budynków mieszkalnych ustala się: minimalną powierzchnię użytkową mieszkań - 12 200 m²; maksymalną powierzchnię użytkową mieszkań - 13 300 m²; minimalną liczbę mieszkań - 244; maksymalną liczbę mieszkań - 257. 

Do tego planowane są lokale o funkcji handlowo-usługowej na parterach budynków B1 i B2, o łącznej powierzchni od 2 440 m² do 2 600 m², co stanowi ok. 20% powierzchni użytkowej mieszkań.

Sam teren inwestycji położony jest w dzielnicy mieszkaniowej Czechów Południowy. W latach 1973-1983 r. teren należał do przedsiębiorstwa państwowego „Polska Poczta, Telegraf i Telefon”, przekształconego w 1992 r. w Telekomunikację Polską S.A. 

- Obecnie na terenie znajduje się parking, wiata magazynowa oraz niewielki budynek gospodarczy, znaczna część terenu jest niezagospodarowana. Zmiany w dotychczasowym zagospodarowaniu terenu przewidują usunięcie istniejącej zabudowy, usunięcie utwardzenia terenu, usunięcie kolidującego z projektem uzbrojenia terenu i wprowadzenie nowej zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej z częścią usługową w parterze. Nowe zagospodarowanie przewiduje również urządzenie zieleni, nasadzenia drzew i krzewów, urządzenie trawników i rabat - napisano w projekcie uchwały.

Z kolei w samym uzasadnieniu projektu uchwały można przeczytać, że "Stosownie do treści art. 7 ust. 4 specustawy Rada Miasta Lublin, analizując i rozpatrując przedmiotowy wniosek na posiedzeniach komisji Rady oraz podczas sesji Rady, brała pod uwagę niedostateczny stan zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych na terenie miasta oraz potrzeby i możliwości rozwoju gminy Lublin wynikające z ustaleń studium, a także inne uwarunkowania oraz uzyskane w toku postępowania opinie i dokonane uzgodnienia".

Sesja RM Lublin odbędzie się w czwartek (29 lutego).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama