Reklama

Reklama

Dodatkowe 41 mln zł na innowacje w lubelskich przedsiębiorstwach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Dodatkowe 41 mln zł na innowacje w lubelskich przedsiębiorstwach - Zdjęcie główne

Dodatkowe 41 mln zł na innowacje w lubelskich przedsiębiorstwach | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Ponad 30 przedsiębiorców otrzyma wsparcie finansowe od województwa lubelskiego na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w swoich firmach. Maksymalne kwoty wahają takiego wsparcia się od 2 do 3 mln zł.

Reklama

Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył alokację w konkursie na innowacje w lubelskich firmach. Na ten cel władze regionu przeznaczyły dodatkowe 41 mln zł. Dzięki temu 33 przedsiębiorców z regionu będzie mogła wdrożyć nowoczesne rozwiązania w swoich firmach. Konkurs zorganizowała Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. 

- Fundusze europejskie skutecznie napędzają lubelskie firmy, o czym świadczy chociażby fakt, że mamy w regionie przedsiębiorstwa, które aktywnie wdrażają innowacje na skalę regionalną, krajową, a nawet światową - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Wsparcie przeznaczone jest m.in. na wdrożenie wyników prac badawczych. Wśród wybranych projektów są takie, które stawiają na rozwój produktów opartych na nowoczesnych technologiach informacyjnych i komunikacyjnych. Są również działania związane z rozszerzeniem działalności eksportowej np. przez zakup linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb nowego rynku zbytu. Realizacja niektórych projektów wymaga przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych i współpracy z jednostkami naukowymi. Przedsiębiorcy wydadzą pieniądze na m.in. zakup maszyn i urządzeń oraz pokryją część kosztów zakupu nieruchomości, robót i materiałów budowlanych.

O środki mogły ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa wprowadzające innowacje produktowe lub procesowe na terenie województwa. Maksymalna wysokość wsparcia wynosiła 2 mln zł dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz 3 mln zł dla średnich. Dotychczas lubelskim przedsiębiorcom w ramach tego działania przyznano ponad 641 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy