Reklama

Reklama

PiS wyznaczył swoich pełnomocników okręgowych. Lublinem zajmie się radny miejski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

PiS wyznaczył swoich pełnomocników okręgowych. Lublinem zajmie się radny miejski - Zdjęcie główne

Logo PiS | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć w każdym województwie pełnomocników okręgowych. Każdemu przydzielono poszczególne powiaty. Lublinem zajmie się radny miejski Piotr Breś.

Reklama

Komitet Polityczny PiS podjął uchwałę, w której powołano 16 tzw. opiekunów województw. To w większości parlamentarzyści. Mają oni nadzorować przebieg zmian strukturalnych w PiS i działalność nowo powołanych pełnomocników okręgowych, których będzie 94.

- Wszystkie te zmiany, tak jak było już wcześniej mówione, wchodzą od 1 lipca, zaś na formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach, które obejmować teraz będą okręgi senackie, jest wyznaczony czas do końca lipca - poinformował Krzysztof Sobolewski - sekretarz generalny partii Prawo i Sprawiedliwość.

Pełnomocnicy okręgowi nie mogą być ministrami, wiceministrami i członkami prezydium Sejmu oraz Senatu.

Pełonomicnikiem w Lublinie zostanie Piotr Breś - radny Rady Miasta Lublin.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski dostanie powiaty: janowski, kraśnicki, lubelski, łęczyński, świdnicki. Zaś Ryszard Madziar - szef gabinetu politycznego wicepremiera Jacka Sasina ma być pełnomocnikiem następujących powiatów: chełmski, krasnostawski, włodawski, miasto Chełm. Z kolei poseł Sławomir Skwarek będzie pełonomocnikiem takich powiatów jak: lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki. Natomiast poseł Dariusz Stefaniuk ma zająć się powiatami: bialski, parczewski, radzyński, miasto Biała Podlaska. Resztą wśród których są powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski, miasto Zamość zajmie się poseł Tomasz Zieliński.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy