reklama
reklama

Czechów. Mieszkańcy chcą powrotu Biura Obsługi Mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Czechów. Mieszkańcy chcą powrotu Biura Obsługi Mieszkańców - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaRatusz przywróci Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Żywnego. Jego brak zauważyli mieszkańcy tej okolicy, a z interwencją w tej sprawie do władz miasta, zwrócił się w ich imieniu radny Stanisław Brzozowski.
reklama

W Lublinie działa kilka Biur Obsługi Mieszkańców, w których można załatwić podstawowe sprawy urzędowe. Chodzi o kwestie związane z m.in. dowodem osbistym, zameldowaniem, prawem jazdy, podatkami: od nieruchomości, rolnym i leśnym od osób fizycznych oraz wnioskami o wydanie Lubelskiej Karty Seniora i Lubelskiej Karty Miejskiej. Jeden z takich BOM-ów znajdował się na Czechowie. Mieszkańcy dzielnicy zastanawiają się teraz, dlaczego Biuro Obsługi Mieszkańców na poczcie przy ul. Żywnego przestało funkcjonować. Radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka w tej sprawie, przypomniał, że jakiś czas temu przy okazji dyskusji na temat wyprowadzenia ruchu samochodowego z centrum miasta proponował, żeby wyjść z usługami urzędniczymi do ludzi, czyli utworzyć właśnie BOMY w dzielnicach.

reklama

- To zaoszczędziłoby czasu mieszkańcom, odciążyło ruch w centrum i zwolniło wiele miejsc parkingowych. Może nawet zmniejszyło korki? Jeśli poczta nie spełniała odpowiednich standardów, to może taki BOM umieścić np.: w jakimś centrum handlowym, tam gdzie ludzie robią zakupy i korzystają z różnych usług. Pod takie centrum można podjechać i jest gdzie zaparkować. Nie tak jak chociażby na ulicy Wieniawskiej - napisał Stanisław Brzozowski.

Radny dodał też, że tworzenie BOM w dzielnicach staje się już powszechną praktyką w wielu miastach, dlatego ma nadzieję, ż.e ten działający na Czechowie zostanie odtworzony w innej lokalizacji. 

Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin w odpowiedzi, zapowiedział, że Ratusz zamierza BOM na Czechowie. Wytłumaczył, że w związku z ogłoszeniem w marcu 2020 roku stanu zagrożenia epidemicznego, a później stanu epidemii wywołanym wirusem SARS-CoV-2 w Urzędzie Miasta Lublin zostały wprowadzone wszystkie nakazy, zakazy i ograniczenia ustalone przez Radę Ministrów.

reklama

- Jednym z wymogów, który nadal obowiązuje jest zachowanie dystansu oraz co do zasady przebywanie w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie więcej niż 1 klienta na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi klientów. Lokal Poczty Polskiej SA, przy prowadzonej działalności pocztowej, nie spełniał żadnych warunków związanych z wprowadzonymi nakazami i ograniczeniami w czasie epidemii SARS-CoV-2 - wyjaśnia Andrzej Wojewódzki.

Z odpowiedzi można dowiedzieć się też, że umowa najmu tego lokalu została rozwiązana. W związku z tym Miasto zdecydowało o znalezieniu nowej lokalizacji i uruchomieniu BOM na Czechowie. Miałby zostać otwarty jeszcze w tym roku.Sekretarz zaznaczył, że Ratusz jest w kontakcie ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Czechów”, która dysponuje dużym zasobem lokali użytkowych na terenie swojego działania. Wojewódzki podkreślił, iż trwają rozmowy z innymi właścicielami nieruchomości oraz monitorowane jest wykorzystanie zasobów gminnych, które mogłyby zostać przeznaczone na taką działalność.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama