reklama
reklama

29 artystów dostanie Stypendia Prezydenta Miasta Lublin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

29 artystów dostanie Stypendia Prezydenta Miasta Lublin - Zdjęcie główne

29 artystów dostanie Stypendia Prezydenta Miasta Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W przyszłym roku 29 artystów otrzyma dofinansowanie w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Dzięki temu zostanie zrealizowany m.in. projekt dotyczący kradzieży relikwii Drzewa Krzyża z Bazyliki Ojców Dominikanów.
reklama

W 2021 roku 29 twórców, artystów i animatorów kultury otrzyma Stypendium Prezydenta Miasta Lublin na łączną kwote niemal 256 tys. zł. Dzięki temu powstaną cykle podcastów, audiobooki, widowiska teatralne, filmy, płyty, albumy. Nabór trwał do 31 października  i wpłynęły 124 wnioski, na łączną kwotę prawie 1,2 mln zł.
 
Wśród projektów, które otrzymają dofinansowanie znalazł się Lublin bibliofilski autorstwa Ewy Hadrian. W ramach dwuetapowego projektu powstanie strona internetowa poświęcona Lubelskiemu Towarzystwu Miłośników Książki, której podstrony będą sylwetkami członków Towarzystwa na przestrzeni 95-lecia istnienia i kalendarium dziejów LTMK z wydarzeniami, publikacjami, wystawami, lubelskimi zjazdami bibliofilskimi, jubileuszami. Oprócz tego, będzie wydany w formie książkowej drugi tom sylwetek Kawalerów Orderu Białego Kruka ze Słonecznikiem z lat 2000-2019. Pierwszy tom prezentował Kawalerów z lat 1976-1999.

Poruszono też temat pandemii w formie audio dokumentów. Ewa Zarzycka w ramach projektu ARCHIWUM CZASU Artyści lubelscy w czasach pandemii chce zrealizować cykl 12 audycji w formie podcastów, poświęconych sztuce i kulturze w Lublinie. Mają to być spotkania z artystami z lubelskiego środowiska w formie m.in. relacji z pracowni, rozmów o warsztacie, komentarzy do rzeczywistości przed i w trakcie kryzysu oraz nowych form funkcjonowania na polu artystycznym. 

Z kolei Rafał Panas nawiąże do kradzieży relikwii Drzewa Krzyża z Bazyliki Ojców Dominikanów, która miała miejsce ok. 30 lat. Jego planowana powieść Kradzież zuchwała (tytuł roboczy) pod płaszczykiem sensacyjnej fabuły pokaże mniej znane oblicze Lublina. Powstanie również audiobook.
 
Zostanie też zrealizowany pomysł Daniela Adamczyka pt. Co wolność? W ramach niego powstanie kilkupoziomowe widowisko teatralne łączące w sobie sztuki plastyczne, muzyczne, literackie, multimedialne, z udziałem studentów wydziałów artystycznych i kierunków humanistycznych. Tematem spektaklu będzie wolność w sztuce oraz wolność społeczna i kulturowa. Zakończeniem będzie pokaz spektaklu.

Zaś efektem pracy Joanny Polak będzie realizacja ostatniego etapu filmu animowanego Meblościanka, tj. realizacja ujęć 3D, udźwiękowienia, postprodukcji, wydania filmu i stworzenie cyfrowej kopii oraz promocja na festiwalach polskich i zagranicznych. Meblościanka to klastyczna animacja lalkowa, do której lalki powstały w Studiu Produkcyjnym SE-MA-FOR w Łodzi.

Natomiast Agnieszka Mendel przygotowuje projekt muzyczny obejmujący nagranie, opracowanie, wydanie i promocję czterech singli zespołu Tara Gayan. W muzyce tworzonej przez zespół łączą się gitary, elektronika z tematami indyjskimi oraz muzyką alternatywną i rockiem.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama