Reklama

Reklama

Ponad 50 osób otrzyma stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Lublin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Ponad 50 osób otrzyma stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Lublin - Zdjęcie główne

Ponad 50 osób otrzyma stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 50 osób dostanie stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Są to stypendia za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku. Łączna wartość nagród to ponad 30 tys. zł.

Reklama

- W ciągu dziewięciu lat przyznaliśmy prawie 400 stypendiów dla laureatów konkursów czy plenerów artystycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. To niezwykle budujące, że mimo zamknięcia w domach, w tym trudnym czasie młodzi artyści dalej rozwijają się i walczą o swoje marzenia, czego efektem są wygrane konkursy, niejednokrotnie o bardzo wysokiej randze - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2020 roku, przeznaczone jest dla osób mieszkających, pracujących lub uczących się w Lublinie, w wieku do 26 lat. W tym roku wpłynęło 81 wniosków o przyznanie stypendium. Na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznano 54 stypendia. Najwyższe stypendia otrzyma: Bartosz Chołota, Inga Joanna Dąbska, Zuzanna Gajor, Zuzanna Gorgol, Krzysztof Pacholik, Daniel Rożek, Wiktoria Rzążewska, Nikodem Sobek, Jakub Stefaniak, Marcel Ulewicz, Michał Walkowski. W ich przypadku były to kwoty od 1 tys. do 1,2 tys. zł.
 
 
Teraz nagrodzeni mają teraz czas na dostarczenie do Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin formularza danych osobowych. Osoby uczące się lub studiujące powinny również dostarczyć zaświadczenia ze szkoły lub uczelni potrzebne do celów podatkowych. Zaświadczenie o nauce może być przesłane bezpośrednio ze szkoły lub uczelni za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Adres skrytki Urzędu Miasta Lublin na ePUAP to: /UMLublin/SkrytkaESP.
 
Wypełnione dokumenty można przynieść lub wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Wydział Kultury, Urząd Miasta Lublin ul. Złota 2 20-112 Lublin albo złożyć w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców. Biura czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15, a znajdują się przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Franciszka Kleeberga 12a i Wolskiej 11. Skany dokumentów można też wysłać na adres: [email protected] Kontakt z Wydziałem Kultury w sprawie stypendiów możliwy jest pod numerem telefonu: 81 466 37 14.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy