- Dotychczasowe doświadczenie funkcjonowania systemu stypendialnego w naszym mieście, pozwoliło nam na sformułowanie i wprowadzenie zmian w zapisach regulaminu przyznawania stypendiów. Jesienią zeszłego roku podjęta została uchwała w tej sprawie, a jedną z zasadniczych zmian jest rozszerzenie rodzajów stypendiów o stypendium na realizację projektu młodzieżowego, co jest związane z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 roku. Kolejna zmiana dotyczy osób starających się o otrzymanie stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej. Nie są już one zobligowane do składania rekomendacji, a ocena merytoryczna ich wniosków będzie uwzględniała rangę wydarzenia lub organizatora, a nie tylko fakt otrzymania nagrody. Doprecyzowaliśmy także kwestie ubiegania się o stypendium przez pracowników miejskich instytucji kultury oraz wyłączyliśmy możliwość starania się o stypendium przez osoby, które na ten sam cel otrzymały już środki finansowe z budżetu Miasta - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: "Plastyk" świętował swój jubileusz. 90-lecie istnienia Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida [GALERIA]
Stypendium za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej może być przyznane osobie, która spełnia kilka warunków, czyli: mieszka, pracuje, uczy się lub studiuje na terenie Lublina; uzyskała w 2021 r. znaczące osiągnięcie indywidualne lub w grupie maksymalnie czteroosobowej, w szczególności w konkursie lub plenerze artystycznym; w ubiegłym roku nie ukończyła 26. roku życia.
Wniosek o przyznanie stypendium wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w formie pisemnej wyłącznie na nowym formularzu: w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Lublin (ul. Złota 2, 20-112 Lublin), w godzinach od 7.30 do 15.30; w Biurach Obsługi Mieszkańców (znajdujących się przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Franciszka Kleeberga 12a, Wolskiej 11), w kopertach z dopiskiem „Wydział Kultury. Wniosek o stypendium za osiągnięcia artystyczne"; za pośrednictwem operatora pocztowego, przy czym o dochowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data stempla pocztowego; za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Do wniosku trzeba dołączyć kopie imiennych dokumentów poświadczających osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2021 r. Do dokumentów w języku obcym należy dołączyć tłumaczenie na język polski, ale nie jest wymagane tłumaczenie przysięgłe.
Do 28 stycznia można skorzystać z konsultacji w sprawie poprawności formalnej wniosków, które prowadzone są telefonicznie poprzez numer telefonu: 81 466 37 14 lub mailowo: mecenat.kultura@lublin.eu.
- Aby uniknąć błędów formalnych, przed złożeniem wniosku warto zapoznać się z nowym regulaminem i zwrócić uwagę na to, aby wszystkie dokumenty były wydrukowane dwustronnie, podpisane i kompletne. Wniosek o stypendium składa osoba zainteresowana, a w przypadku osoby niepełnoletniej, jej opiekun prawny - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.