Reklama

Reklama

Trwa nabór wniosków w studenckim programie stypendialnym dla Polonii. Można dostać do 1,7 tys. zł

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Trwa nabór wniosków w studenckim programie stypendialnym dla Polonii. Można dostać do 1,7 tys. zł - Zdjęcie główne

Trwa nabór wniosków w programie stypendialnym dla Polonii. | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zachęca do składania wniosków w programie stypendialnym dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa na studia I, II stopnia i jednolite studia magisterskie na polskich uczelniach. Można uzyskać stypendium w wysokości do 1,7 tys. zł.

Reklama

Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej umożliwia młodzieży polskiego pochodzenia podjęcie studiów I, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na polskich uczelniach w trybie stacjonarnym w języku polskim. Udział w programie dla młodzieży polonijnej jest symbolicznym powrotem do ojczyzny oraz okazją do poznania polskiej kultury i historii. Dzięki wsparciu finansowemu można skupić się na nauce i zainteresowaniach.

W tym roku została poszerzona grupa aplikantów.

- W naborze na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie na rok akademicki 2021/22 mogą wziąć udział nie tylko wnioskodawcy posiadający Kartę Polaka lub udokumentowane polskie pochodzenie, ale również osoby posiadające polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, które odbywały cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski - czytamy na stronie internetowej UMCS w Lublinie.

W ramach Programu można otrzymywać comiesięczne stypendium w wysokości od 1250 zł do 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.

Wnioski w języku polskim należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA w okresie od 31 marca do 18 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy