Reklama

Złodziej łańcuszka w końcu aresztowany!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Złodziej łańcuszka w końcu aresztowany! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z IV komisariatu zatrzymali mężczyznę, który 5 czerwca w rejonie ul. Pozytywistów młodej kobiecie zerwał z szyi warty około 800 zł. złoty łańcuszek. Sprawcę kradzieży nagrała zamontowana w trolejbusie kamera. Okazało się bowiem, że mężczyzna przed dokonanym przestępstwem podróżował tym samym co pokrzywdzona środkiem lokomocji. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

   Do przestępstwa doszło 5 czerwca po godz. 18.00. Miejskim trolejbusem linii nr 161 jechała młoda kobieta. Na szyi miała złoty łańcuszek z zawieszką. Kiedy wysiadła na jednym z przystanków, to samo zrobił przyglądający się jej w pojeździe młody mężczyzna. W rejonie  ul. Pozytywistów mężczyzna podszedł do studentki i zerwał jej z szyi łańcuszek. Kiedy ta chciała odebrać swoją własność, zagroził jej użyciem siły.


   Kobieta zgłosiła się na Komisariat IV Policji w Lublinie. Wartość skradzionego mienia wyceniła na około 800 złotych.


 Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu w trolejbusie, którym podróżowała pokrzywdzona. Podczas przeglądania zapisu kamery, funkcjonariusze ustalili, że sprawca kradzieży został nagrany podczas podróży jeszcze przed popełnieniem przestępstwa.


  Widać także, jak mężczyzna wsiadł do trolejbusu równocześnie z pokrzywdzoną i wysiadł dokładnie na tym przystanku, co ona.


  Kryminalni z „czwórki” wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z przestępstwem. Był nim 33-letni mieszkaniec jednej z podlubelskich miejscowości. W miniony weekend policjanci „wyłowili” go z tłumu wypoczywających na Wrotkowie ludzi. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a potem na IV komisariat Policji.


  Doprowadzony do prokuratury usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

    Sąd aresztował go na 3 miesiące.


Źródło: policja.govUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE