Reklama

Zbudowali ekologiczny bolid. Studenci Politechniki Lubelskiej nagrodzeni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Zbudowali ekologiczny bolid. Studenci Politechniki Lubelskiej nagrodzeni - Zdjęcie główne

Inżynierowie z Politechniki Lubelskiej zbudowali bolid z włókna węglowego napędzany wodorem | foto Politechnika Lubelska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 150 pojazdów zgłosili do konkursu Shell Eco-marathon inżynierowie z całego świata. Bolid studentów z Politechniki Lubelskiej został nagrodzony w kategorii "projekt pojazdu".

Najlepszy projekt

 

Studenci z Politechniki Lubelskiej zostali wyróżnieni w międzynarodowym konkursie Shell Eco-marathon. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach: projekt pojazdu (koncept Prototype i Urban), innowacje techniczne, komunikacja, bezpieczeństwo i zgodność z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Studenci z Politechniki Lubelskiej wygrali w pierwszej z wymienionych konkurencji.

 

– Nasz pojazd został zbudowany z włókna węglowego. Dzięki temu rozwiązaniu byliśmy w stanie ograniczyć jego masę własną do niezbędnego minimum. W tym roku pracowaliśmy nad poprawą efektywności systemu paliwowego, w szczególności nad sprawnością ogniwa wodorowego. Zamontowaliśmy nowy układ elektroniczny oparty o bardziej zaawansowane i niezawodne podzespoły. Od podstaw stworzyliśmy projekt nowej, ergonomicznej kierownicy oraz opracowaliśmy lżejszą i wytrzymalszą piastę koła napędowego – mówi Kamil Dubeński z Hydrogreen Pollub, zespołu studentów-inżynierów Politechniki.

 

Chodzi o zasięg

 

Shell Eco-marathon to konkurs skierowany do młodych konstruktorów z całego świata, którzy w ramach zespołów reprezentujących szkoły średnie i uczelni mają za zadanie zbudować i przetestować pojazdy jak najbardziej wydajne energetycznie. Zwycięża drużyna, której pojazd może pokonać najdłuższy dystans na ekwiwalencie jednego litra paliwa lub jednej kWh. Do tegorocznej rywalizacji zgłoszono 150 pojazdów.

 

Wśród nagrodzonych w tegorocznym konkursie Shell Eco-marathon znalazły się również drużyny z Turcji, Holandii, Egiptu, Bułgarii, Francji i Włoch.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE