Reklama

Za szybko i bez prawka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum (Łukasz Kurowski)

Za szybko i bez prawka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mundurowi zatrzymali do kontroli 31 latka, który swoim mercedesem przekroczył prędkość o 45 km/h. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Wczoraj przed południem policjanci ruchu drogowego z Puław dokonywali kontroli prędkości pojazdów w miejscowości Osiny. Było to miejsce wskazane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy przekraczają prędkość.

Już kilka chwil od rozpoczęcia kontroli policjanci puławskiej drogówki zatrzymali kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu zabudowanym o 45 km/h. Kierującym okazał się 31 latek, mieszkaniec powiatu lubelskiego. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy ponieważ, decyzją starosty zostało mu zatrzymane za szereg popełnionych wykroczeń drogowych.  Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych. Odpowie również za przestępstwo prowadzenia pojazdu pomimo decyzji o ich cofnięciu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mercedesem w dalszej podróży kierowała żona 31 latka, która posiadała prawo jazdy.

Przy tej okazji przypominamy :Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Mapy zagrożeń powinny służyć wymianie informacji między mieszkańcami danej społeczności z Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach:
- w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych;
- drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych;
- trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich. Uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE