Reklama

Reklama

XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019

Opublikowano: wt, 13 sie 2019 20:36
Autor: | Zdjęcie: archidiecezjalubelska.pl

XXIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Festiwal będzie trwał od 9 czerwca do 16 października br. Zainaugurował go 9 czerwca 2019 roku Koncert Papieski zatytułowany "Moniuszko i jego czasy".

Reklama

Tematyka XXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 będzie ściśle powiązana z 200. rocznicą urodzin Stanisława Moniuszki, 40. rocznicą wizyty Jana Pawła II w Polsce, 32. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Lublinie oraz 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Kolejny etap festiwalu tworzą środowe koncerty, które będą odbywać się w okresie wakacyjnym o godzinie 19:00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie. Inauguracja całego wydarzenia miała miejsce 9 czerwca. Odbył się wtedy Koncert Papieski pt. „Moniuszko i jego czasy”.

 

Twórczość Stanisława Moniuszki przeniknięta głębokim patriotyzmem była i jest bliska Polakom kolejnych pokoleń. Dlatego projekt nie ogranicza się do prezentacji twórczości wybitnego artysty, ale odwołuje się do późniejszych wydarzeń i rocznic. Chodzi o przypadające w tym roku 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej czy 40. rocznicę pierwszej wizyty papieża Polaka w jeszcze zniewolonej Ojczyźnie, czyli również czasy, gdy potrzeba było siły do podtrzymania ducha narodowego trwania w polskości. Festiwal trwający do 16 października 2019 roku będzie się odbywał w ramach jubileuszu 450. rocznicy Unii Lubelskiej i 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Polsce.- Robert Grudzień, dyrektor artystyczny festiwalu.

 

PROGRAM FESTIWALU:

SIERPIEŃ 2019:

14 sierpnia /środa/

JAN PAWEŁ II -„OTO MATKA TWOJA”

Jerzy Trela – aktor
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Robert Grudzień – organy

21 sierpnia /środa/

MINIATURY KLASYCZNE I SAKRALNE

Andriy Nakonechnyj – trąbka
Nadiya Velychko – organy
Kamil Wrona – fortepian

28 sierpnia /środa/

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ 
„MELDUJĘ TOBIE POLSKO. ROTMISTRZ PILECKI”

Monodram Przemysława Tejkowskiego

WRZESIEŃ 2019:

25 września /środa/

450 LAT UNII LUBELSKIEJ

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej

PAŹDZIERNIK 2019:

16 października /środa/

41. ROCZNICA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

Bogusław Morka – tenor
Robert Grudzień – organy, fortepian

 

Więcej informacji na temat wydarzenia mogą dowiedzieć się Państwo na stornie: archidiecezjalubelska.plUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.