Reklama

XVI Koncert Chwały już w czwartek. Będzie wielkie widowisko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

XVI Koncert Chwały już w czwartek. Będzie wielkie widowisko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy czwartek po raz kolejny zagra Koncert Chwały. Ponad 150 artystów wystąpi wspólnie na scenie pod lubelskim zamkiem. Organizatorzy przygotowali wspaniałe widowisko z wielkim rozmachem.

Tego wieczoru sceną zawładnie cała trójka Cugowskich. Krzysztof Cugowski wraz z synami, Piotrem i Wojciechem to największe gwiazdy tego wydarzenia. Poza nimi usłyszymy szerokie spektrum muzyki. Od muzyki reggae, przez rasowy gospel, po potężne brzmienie chóru na skalę największych festiwali.

150-ciu chórzystów zaśpiewa wspólnie na scenie. To ogromne i niezwykle trudne przedsięwzięcie jakie przygotowujemy już od miesięcy. Wszyscy bowiem muszą się nauczyć wszystkich 20 aranży piosenek jakie zagramy tego wieczoru – mówił o swoim projekcie Grzegorz Głuch, producent muzyczny Koncertu Chwały.

Wśród nich Gospel Rain - jeden z najbardziej znanych polskich zespołów chrześcijańskich. Jest swego rodzaju motorem koncertu, któremu towarzyszy od lat. Ich piosenki i aranżacje stały się wręcz znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia.

Pozostała ponad setka artystów to stworzony specjalnie na to wydarzenie Chór dla Jezusa. Złożony w całości z wokalistów z różnych stron i grup religijno - muzycznych, chętnych współtworzyć to wspaniałe widowisko. Grzegorz Głuch zapowiada ambitny, wielogłosowy repertuar w wykonaniu chóru.

Tegorocznym hasło Koncertu Chwały brzmi „Owocem Ducha jest miłość”. Nawiązuje do odbywającego się aktualnie w Kościele roku Ducha Świętego. Inicjatorem wydarzenia oraz jego dyrektorem jest ks. Mirosław Ładniaka.

Patronem honorowym koncertu będzie ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który podczas czwartkowego wieczoru skieruje do zebranych swoje przesłanie.

XVI Koncert Chwały będzie w całości transmitowany na żywo na stronie organizatora: koncertchwaly.lublin.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE