Reklama

Wpadł na przewożeniu kontrabandy

Opublikowano:
Autor:

Wpadł na przewożeniu kontrabandy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj lubelscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w oplu, którego do kontroli zatrzymali policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby ponad 40 tys. złotych.

Wczoraj wieczorem policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie na ulicy Perłowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel. Kierującym samochodem był 30-letni mieszkaniec Lublina. Podczas czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na bagaż przewożony przez mężczyznę. Jak się okazało w pojeździe znajdowała się nielegalna kontrabanda.

Jak się okazało kierowca w bagażniku przewoził łącznie 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby 40 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Posiadanie i przewożenie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE