Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Jest więcej pieniędzy na inwestycje w odnawialne źródła energii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Jest więcej pieniędzy na inwestycje w odnawialne źródła energii - Zdjęcie główne

Jest więcej pieniędzy na inwestycje w odnawialne źródła energii | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował o kolejnym, ósmym zwiększeniu alokacji w konkursie dotyczącym produkcji energii z OZE w przedsiębiorstwach. Tym razem chodzi o blisko 2,1 mln zł. Oznacza to, że następni przedsiębiorcy i firmy z listy rezerwowej konkursu Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie dostaną dofinansowanie.

Reklama

- Potrzeby w zakresie zielonej energii są wciąż bardzo duże. Dlatego jako zarząd województwa staramy się kierować dodatkowe środki europejskiej właśnie na ten cel - wyjaśnia marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Wybrane projekty obejmują budowę instalacji i farm fotowoltaicznych, a wszystkie są na terenie województwa lubelskiego. Dominują projekty związane z budową tzw. mikroinstalacji do 50 kW. Maksymalna moc inwestycji w przypadku energii słonecznej, o którą mogli wnioskować przedsiębiorcy, wynosiła 2 MWe/MWt. Przedsiębiorcy realizując swoje projekty, przyczyniają się np. do obniżenia emisji gazów cieplarnianych.

Pierwotna kwota alokacji w tym konkursie wynosiła nieco ponad 45 mln zł. Zarząd województwa ośmiokrotnie zwiększał alokację, do obecnych ponad 135,5 mln zł z powodu dużego zainteresowania. Łącznie, od początku naboru, podpisanych zostało do tej pory 400 umów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy