Reklama

Wojewoda wydał zarządzenie zastępcze w sprawie prezydenta Lublina

Opublikowano: pon, 6 lut 2017 14:47
Autor: | Zdjęcie: www.prezydentzuk.pl

Wojewoda wydał zarządzenie zastępcze w sprawie prezydenta Lublina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemysław Czarnek jest przekonany, że Krzysztof Żuk złamał prawo antykorupcyjne zasiadając w radzie nadzorczej PZU Życie, w czasie pełnienia funkcji prezydenta Lublina.

- Pan prezydent nie mógł być przedstawicielem Skarbu Państwa w PZU Życie S.A, na co się powoływał – zapewniał dziś na konferencji prasowej wojewoda Przemysław Czarnek. - Zgodnie z ustawą antykorupcyjną w spółce zgłaszającej członka rady nadzorczej  musi być najmniej 50 proc. udziałów lub kapitału zakładowego Skarbu Państwa. W okresie, w którym pan Żuk był członkiem rady nadzorczej PZU Życie, Skarb Państwa miał 34,4 akcji w PZU S.A, która miała pana prezydenta wskazywać do PZU Życie.

Dlatego około południa wojewoda przekazał do magistratu podpisane przez siebie zarządzenie zastępcze w sprawie usunięcia Krzysztofa Żuka ze stanowiska prezydenta Lublina. Wojewoda skorzystał tym samym z przysługującego mu prawa odwołania włodarza miasta, w razie, gdy nie wykonała tego wcześniej rada samorządu, na jego zalecenie, a tak się stało w Lublinie.

Teraz Krzysztof Żuk ma 30 dni na odwołanie się od decyzji wojewody do WSA. – Nie mam żadnej wątpliwości, że tak się stanie – przyznał Czarnek.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE