Reklama

Wojewoda wręczył promesy dotacji celowych dla samorządów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UW Lublin

Wojewoda wręczył promesy dotacji celowych dla samorządów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z wicewojewodą Robertem Gmitruczukiem przekazali samorządowcom promesy dotacji celowych na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze. To trzecia tura dotacji w tym roku.

Promesy ministra spraw wewnętrznych i administracji otrzymało 8 jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa lubelskiego na łączną kwotę 1 mln 210 tys. zł. Na realizację 8 zadań związanych z przeciwdziałaniem skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwaniem, powstałych w infrastrukturze komunalnej w latach 2014-2015, dotacje celowe przyznano 5 gminom i 3 powiatom. Promesy otrzymały gminy: Leśniowice, Modliborzyce, Telatyn, Żółkiewka oraz Batorz, a także powiaty: bialski, lubelski i krasnostawski. – Cieszę się, że dzięki tym środkom choć fragment dróg na terenie Państwa jednostek samorządu terytorialnego może być naprawiony – powiedział wojewoda Przemysław Czarnek i przystąpił do wręczania promes przedstawicielom poszczególnych samorządów.
 
W sumie w 2016 r. łącznie 46 jednostek samorządu terytorialnego woj. lubelskiego (39 gmin i 7 powiatów) otrzymało promesy dotacji na realizację 51 zadań, na łączną kwotę 8 mln 206 tys. zł. na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych lub ich usuwanie, ochronę wąwozów lessowych przed erozją oraz likwidację osuwisk.
 

Wicewojewoda Robert Gmitruczuk poinformował, że kolejne 2 gminy również otrzymają dofinansowanie, są to już ostatnie samorządy, które ubiegały się o dofinansowanie – Z końcem sierpnia 2016 roku zgodnie z zapotrzebowaniem, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazuje i zapewnia środki dla wszystkich działań, które były zgłoszone w związku z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, które miały miejsce na terenie województwa lubelskiego w latach 2013-2015 – powiedział wicewojewoda.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE