Reklama

Więzienie i grzywna za wyłudzone odszkodowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Więzienie i grzywna za wyłudzone odszkodowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oblewali się wrzątkiem by wyłudzić odszkodowania. Teraz muszą wszystko oddać.


Oblewali się wrzątkiem by wyłudzić odszkodowania. Teraz muszą wszystko oddać. Sąd Okręgowy w Lublinie zadecydował, ze w więzieniu spędzą kilkanaście miesięcy. Dodatkowo każdy z oskarżonych w tym procesie został ukarany wysoka grzywną.

Proces, w którym głównym oskarżonym był 47-letni Waldemar F. (ps. Kefir) ciągnął się kilka lat. To właśnie on wpadł na pomysł łatwego zarobku. W 2010 roku, razem z kolegami kupował polisy różnych ubezpieczycieli. Zaczynali płacić składki, wtedy też dochodziło do „wypadków”. Oblewali się wrzątkiem, a zgłaszali wypadek poparzenia rosołem lub galaretą. Waldemar F. wykupił kilkanaście polis. Wyłudził niemal 200 tys. złotych. Nie przyznał się do winy.

Biegli sądowi ustalili, że wszystkie wypadki z rosołem czy galaretą były wyreżyserowane. Oskarżeni oblewali się wodą, co powodowało mniejsze obrażenia, niż w przypadku np. rosołu. Tłuste płyny mają bowiem wyższą temperaturę wrzenia, co powoduje poważniejsze obrażenia. Wątpliwości śledczych wzbudził też fakt, że żaden z oskarżonych nigdy nie poparzył sobie genitaliów.

Przebieg procesu oraz zebrany materiał dowodowy pozwolił uznać winę trzech oskarżonych i skazać ich na kary od 16 do 18 miesięcy więzienia oraz grzywny po 15 tys. złotych. Dodatkowo mają oni zwrócić wyłudzone odszkodowania. Dwaj pozostali zostali uniewinnieni, a jedyna kobieta w tym procesie dostała niewielką karę grzywny.
Wyrok nie jest prawomocny.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE