Wieści z Kozłowki: Sierpień w muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radosław Czarnecki

Wieści z Kozłowki: Sierpień w muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Turystów, którzy wypoczywają na Lubelszczyźnie zachęcamy do wizyty w naszej placówce. W sierpniu kasy Muzeum są czynne od godz.10.00 do 17.00. Bilety na ekspozycje można rezerwować także za pomocą aplikacji on-line.

Oprócz cieszących się niesłabnącą popularnością wystaw stałych w Pałacu, Powozowni i Galerii Socrealizmu, odwiedzający Kozłówkę mogą oglądać aż trzy wystawy czasowe. Pierwsza – „Jaśnie Państwo w kąpieli” – prezentuje oryginalne wyposażenie pokoi łazienkowych z przełomu XIX i XX wieku. Eksponaty pochodzące z prywatnej kolekcji są niezmiernie interesujące, zwłaszcza że ta sfera życia nadal pozostaje tematem tabu.

Kolejna wystawa „Fotografia dzikiej przyrody” to ukłon w stronę tych, którzy lubią bezkrwawe łowy z aparatami fotograficznymi. Przy odrobinie szczęścia z takiej wyprawy można przywieźć łup w postaci zdjęcia. Te najlepsze z najlepszych, nagradzane na światowych konkursach są eksponowane w Kozłówce. Wystawę polecamy również ze względu na ciekawostki z naszych zbiorów: litografie i książki dotyczące fauny i flory oraz rzeźby zwierząt ze zbiorów Galerii Socrealizmu. W sierpniu rozpoczynają się oprowadzania kuratorskie po kozłowieckich wystawach. We wtorki o godz. 12.00 odbędą się one na wystawie czasowej „Jaśnie Państwo w kąpieli”, a w czwartki o godzinie 12.00 w Galerii Socrealizmu. Aby uczestniczyć w zwiedzaniu kuratorskim należy nabyć bilet na wspomniane ekspozycje.Inne lekcje muzealne to spotkania z historią Polski z czasów Jana III Sobieskiego oraz warsztaty fotograficzno-ornitologiczne. To propozycje płatnych zajęć fakultatywnych, a więcej o zasadach w nich uczestnictwa na stronie Muzeum Zamoyskich. (http://www.muzeumzamoyskich.pl/lekcjemuzealne)

Do końca sierpnia w galerii „Z ogrodu” jest czynna wystawa dedykowana aktorce Marii Federowiczowej. Gwiazda teatru fin de siècle’u była żoną jednego z rządców majątku kozłowieckiego. Wstęp na wystawę jest wolny. Do zapadnięcia zmroku i bez dodatkowych biletów można przebywać w pałacowym parku. Pobyt być może zainspiruje do zrobienia zdjęcia i zgłoszenia tej fotografii na konkurs „Pawim okiem”. Tematem zdjęć ma być przyroda: flora i fauna. Regulamin konkursu znajdą Państwo na naszej stronie. (http://www.muzeumzamoyskich.pl/pawimokiem)

Wystawa pocztówek w Piasecznie

W sierpniu wystawa „W 400 pocztówek dookoła świata” ze zbiorów Muzeum Zamoyskich będzie prezentowana w Muzeum Regionalnym w Piasecznie. Kolekcja kartek pochodzi z archiwum Elli Heath, zmarłej w tym roku przyjaciółki naszego Muzeum, wieloletniej członkini Rady Muzeum. Ella Heath przekazała część swojego archiwum naszemu Muzeum. Wśród osobistych pamiątek były m.in. pocztówki, które kolekcjonowała. Najstarsze pamiętają lata 50. XX wieku. Wspomniana wystawa jest jedną z wielu, które udostępnia zainteresowanym Muzeum Zamoyskich w Kozłowce. Co jeszcze oferujemy? Proszę sprawdzić na http://www.muzeumzamoyskich.pl/902,edukacja.

„Operetki czar”

W niedzielę, 15 sierpnia 2015 r., o godz. 16.oo, zapraszamy do teatralni zespołu pałacowego w Kozłówce na koncert „Operetki czar”. Wykonawcami są soliści Operetki Śląskiej – Ewa Mierzyńska i Andrzej Smogór, akompaniuje Adam Mazoń. W programie koncertu znajdą się arie i duety z najpopularniejszych operetek i musicali. Bilety, w cenie 25 zł, będzie można nabyć w dniu koncertu. Rezerwacja biletów – tel. +48 81 852 8318.

Motozłaz w Kozłówce

Od 6 do 9 sierpnia 2015 r. odbędzie się I MOTOZŁAZ Lubartowski, XI runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, w kategorii motocykle. W ramach spotkania przewidziano również rajd zabytkowymi jednośladami po malowniczych terenach okolic Lubartowa. Trasa rajdu wiedzie przez Kozłówkę. Pojazdy, o których śnią starsi i młodsi chłopcy oraz ich niebanalnych właścicieli nasze Muzeum będzie gościć w sobotę, 8 sierpnia, około 12.00. Motocykliści wjadą na pałacowy dziedziniec i z pewnością będą atrakcją dla turystów odwiedzających tego dnia Muzeum Zamoyskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE