Reklama

Więcej patroli w sezonie wiosenno-letnim w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja.pl

Więcej patroli w sezonie wiosenno-letnim w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze zbliżającymi się Świętami, wzmożonym ruchem ulicznym oraz rozpoczynającym się sezonem turystycznym, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców Urząd Miasta Lublin ściśle współpracuje ze służbami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jak co roku ze środków budżetu miasta finansowane są ponadnormatywne patrole Policji, które rozpoczęły już działalność. Trasy ich obecności opracowano w oparciu o policyjne rozpoznanie oraz analizę zagrożeń dla bezpieczeństwa i porządku publicznego występujących w poszczególnych rejonach miasta.

W 2016 rok Miasto zarezerwowało w budżecie kwotę 280 tys. zł, dzięki czemu 875 dwuosobowych patroli w porach wieczornych i nocnych kierowanych jest na 20 tras rozmieszczonych zarówno w zarówno w centrum jak i w poszczególnych dzielnicach miasta (Stare Miasto, Śródmieście, Podzamcze, Czechów Południowy, Wieniawa, Za Cukrownią, Bronowice, Tatary, Dziesiąta, Czuby).  W zależności od oceny zagrożenia bezpieczeństwa funkcjonariusze są kierowani w konkretne miejsca zdarzeń bądź na nowe stałe trasy.

Dodatkowo, z piątku na sobotę i z soboty na niedziele funkcjonować będą tzw. przyjazne patrole, które szczególnie w miesiącach letnich, ale także w okresie świąt i wzmożonego ruchu zostaną skierowaną na lubelskie ulice. Każdego miesiąca ma być to około 100 patroli.

Kolejnym elementem mającym wpływ na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście jest system monitoringu wizyjnego miasta Lublin. System składa się z 169 kamer monitoringu (147 kamer obrotowych na terenie całego miasta, 12 kamer stałopozycyjnych na terenie miasteczka akademickiego UMCS (właściciel kamer UMCS), 10 kamer stałopozycyjnych na przystankach autobusowych MPK (właściciel kamer ZTM Lublin). Dodatkowo subsystemami monitoringu miejskiego są: monitoring stadionu Arena Lublin, który liczy 118 kamer HD oraz monitoring kompleksu sportowo rekreacyjnego wraz z basenem olimpijskim Aqua Lublin liczący 143 kamery.

Czy taki „arsenał” mundurowych i urzędników spowoduje zmniejszenie przestępczości w mieście?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE