Reklama

Reklama

Warsztaty "Europejski Zielony Ład" w przyszłym roku w Lublinie

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 07:00
Autor:

Warsztaty "Europejski Zielony Ład" w przyszłym roku w Lublinie - Zdjęcie główne

Serię warsztatów europejskich pt. Europejski Zielony Ład zrealizuje Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku UMCS zorganizuje serię warsztatów dla młodzieży pt. "Europejski Zielony Ład". Ma to wzmacniać edukację obywatelską w okresie pandemii.

Reklama

Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej działające przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji piąty raz otrzymało projekt dla młodzieży w województwie lubelskim na realizację serii warsztatów europejskich pt. Europejski Zielony Ład.

- Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby sprostać tym wyzwaniom, Europa potrzebuje nowej strategii na rzecz wzrostu służącej przekształceniu Unii w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę, która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto, w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów, w której żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle - czytamy na stronie Europejskiego Zielonego Ładu.

Projekt ma wzmacniać edukację obywatelską w okresie pandemii COVID-19. Jego celem jest zachęcenie polskich studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych  do pogłębienia wiedzy z zakresu integracji europejskiej. Będzie relizowany od lutego do czerwca przyszłego roku.

- Biorąc pod uwagę wyjątkową dynamikę zmian zjawisk, procesów mieszczących się w obszarze szczególnego zainteresowania Unii Europejskiej Europejski Zielony Ład wyznacza drogowskaz realizacji założeń powszechnie akceptowalnej, ponadczasowej koncepcji rozwoju samopodtrzymującego (zrównoważonego) na najbliższe lata - czytamy na stronie UMCS w Lublinie. 

Wydarzenie ma dwa założenie. Pierwszym jest analiza ewolucji zmian w realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu, w obliczu COVID-19, a drugim przekazanie wiedzy w kontekście zmiany rzeczywistości na temat jak reagować na rosnące zagrożenia dla ludzkości „tu i teraz”, z uwzględnieniem zachowania ponadczasowości, ale nie umniejszając przy tym zdolności przyszłych pokoleń do realizacji ich aspiracji, przy wypełnienia obowiązku wobec potrzeb wszystkich ekosystemów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy