Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej działające przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji piąty raz otrzymało projekt dla młodzieży w województwie lubelskim na realizację serii warsztatów europejskich pt. Europejski Zielony Ład.
- Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby sprostać tym wyzwaniom, Europa potrzebuje nowej strategii na rzecz wzrostu służącej przekształceniu Unii w nowoczesną, zasobooszczędną i konkurencyjną gospodarkę, która w 2050 r. osiągnie zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych netto, w której nastąpi oddzielenie wzrostu gospodarczego od zużywania zasobów, w której żadna osoba ani żaden region nie pozostaną w tyle - czytamy na stronie Europejskiego Zielonego Ładu.
Projekt ma wzmacniać edukację obywatelską w okresie pandemii COVID-19. Jego celem jest zachęcenie polskich studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy z zakresu integracji europejskiej. Będzie relizowany od lutego do czerwca przyszłego roku.
- Biorąc pod uwagę wyjątkową dynamikę zmian zjawisk, procesów mieszczących się w obszarze szczególnego zainteresowania Unii Europejskiej Europejski Zielony Ład wyznacza drogowskaz realizacji założeń powszechnie akceptowalnej, ponadczasowej koncepcji rozwoju samopodtrzymującego (zrównoważonego) na najbliższe lata - czytamy na stronie UMCS w Lublinie.
Wydarzenie ma dwa założenie. Pierwszym jest analiza ewolucji zmian w realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu, w obliczu COVID-19, a drugim przekazanie wiedzy w kontekście zmiany rzeczywistości na temat jak reagować na rosnące zagrożenia dla ludzkości „tu i teraz”, z uwzględnieniem zachowania ponadczasowości, ale nie umniejszając przy tym zdolności przyszłych pokoleń do realizacji ich aspiracji, przy wypełnienia obowiązku wobec potrzeb wszystkich ekosystemów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.