Reklama

W obrębie ul. Zamojskiej powstanie ogród społeczny? Lubelski ratusz chce zaaktywizować mieszkańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W obrębie ul. Zamojskiej powstanie ogród społeczny? Lubelski ratusz chce zaaktywizować mieszkańców - Zdjęcie główne

W ramach projektu zostaną zorganizowane m.in. wydarzenia na temat wymiany kwiatów doniczkowych. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zajęcia o roślinach balkonowych, stolarce, artystyczne, spacery i wydarzenia związane z wymianą roślin doniczkowych - to wszystko planuje ratusz w obrębie ul. Zamojskiej. W ten sposób miasto chce zachęcić mieszkańców do stworzenia ogrodu społecznego.

Tworzenie więzi przez ogród społeczny

 

Urząd Miasta ogłosił przetarg na przeprowadzenie cyklu warsztatów, spotkań, spacerów przyrodniczych i artystycznych mających na celu zbudowanie społeczności lokalnej wokół tematu ogrodu społecznego dla mieszkańców ul. Zamojskiej i okolic. Sam ogród społeczny to ogólnodostępne miejsce umożliwiające aktywne lub bierne spędzanie czasu w otoczeniu zieleni. Dzięki temu mieszkańcy miasta mają kontakt z naturą, a do tego takie miejsca poprawiają miejską estetykę. Zakładanie ogrodu społecznego trwa zwykle długo i nie ma narzuconego projektu. W trakcie cyklicznych spotkań mieszkańcy i zainteresowani porządkują teren, tworzą infrastrkturę ogrodu i sadzą rośliny. Tego typu ogrody są np. w Poznaniu i Warszawie.

 

- Działania mają za zadanie aktywizować społeczność lokalną, budować nowe więzi społeczne, stworzyć wspólnotę sąsiedzką, która będzie działać dla wspólnego celu. Działania muszą odbywać się na ulicy Zamojskiej, bądź jej najbliższych okolicach, zarówno na zewnątrz, jak i w sali warsztatowej w zależności od zaplanowanego  harmonogramu - czytamy w ogłoszeniu o przetargu. 

 

Zajęcia mają odbywać się w obrębie ulicy Zamojskiej, Misjonarskiej, Farbiarskiej, Wesołej, Miłej, Przemysłowej, Rusałki, Bocznej Rusałki, Stolarskiej lub Bulwarowej. Działania są adresowane zarówno do dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. 

 

Warsztaty o m.in. roślinach balkonowaych i stolarce

 

W ramach projektu mają odbyć trzy spacery po dwie godziny każdy. Oprócz tego: 10 warsztatów po 2 godziny na temat roślinności balkonowej i w ogródkach przydomowych oraz 5 warsztatów po 3 godziny ukierunkowanych na założenie ogrodu społecznego. Zwycięzca przetargu zorganizuje i rozpromuje również dwa wydarzenia na temat wymiany roślin doniczkowych. Poza tym, ratusz chce też, żeby odbyło się 5 warsztatów artystycznych po 3 godziny, na których zostaną wykorzystane naturalne materiały. W ramach projektu przewidziano też warsztat stolarski (2 razy po 3 godziny) z zakresu budowania karmników oraz domków i poidełek dla owadów. 

 

Przewidywany termin realizacji projektu wyznaczono do połowy maja przyszłego roku (od momentu podpisania umowy).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE