Reklama

Ratusz nie doświetli skrzyżowania ul. Rusałka z Wesołą w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM

Ratusz nie doświetli skrzyżowania ul. Rusałka z Wesołą w Lublinie - Zdjęcie główne

Skrzyżowanie ulic Rusałki i Wesołej jest ruchliwe. Obok jest skatepark, na którym czas spędza młodzież | foto DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie doświetli skrzyżowania ul. Rusałka z ul. Wesołą, bo jak podają władze Lublina – tamtejszy słup energetyczny nie jest własnością miasta, a poza tym takie prace mogłyby skutkować problemami formalnymi i technicznymi.

Przy ul. Rusałka na wysokości jej skrzyżowania z ul. Wesołą potrzebna jest dodatkowa oprawa oświetleniowa z wysięgnikiem na słupie energetycznym - uważa radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość), który zwrócił się w swojej interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka. Jego zdaniem domontowana oprawa powinna zostać skierowana na skrzyżowanie ul. Rusałka z ul. Wesołą, bo dzięki temu poprawi się oświetlenie tej krzyżówki dróg.

 

- Jednocześnie ze względu na moc zainstalowanych przy ul. Rusałka opraw oświetleniowych zasadne jest, aby dodatkowa oprawa także była o mocy 250W. – napisał Stanisław Brzozowski, dodając, że ma nadzieję, że dzięki przychylności urzędników uda się tę sprawę pozytywnie rozwiązać w najbliższym czasie.

 

Odpowiedział mu Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta Lublin, informując, że  Lublin nie może podejmować przedsięwzięć związanych z  modernizacją urządzeń, które są własnością przedsiębiorstwa energetycznego.

 

- Zrealizowane w przeszłości tego rodzaju prace są źródłem szeregu problemów natury formalno-prawnej i w przyszłości również wielce prawdopodobnych problemów technicznych – uzasadnił Artur Szymczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE