Reklama

Reklama

VII Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020. W programie: konkursy i podcasty z Tomaszem Knapikiem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

VII Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020. W programie: konkursy i podcasty z Tomaszem Knapikiem - Zdjęcie główne

VII Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020. W programie: konkursy i podcasty z Tomaszem Knapikiem | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 25 do 27 września będą odbywać się VII Lubelskie Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2020. W programie są m.in. konkurs dla dzieci, konkurs dla przedsiębiorców, możliwość odsłuchania podcastów o lubelszczyźnie, których lektorem jest Tomasz Knapik.

Reklama

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie w województwie lubelskim związane z promocją Funduszy Europejskich. Akcja organizowana jest przez Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ma pokazać, jak wiele w Polsce zmieniło się dzięki funduszom europejskim i jest okazją do prezentacji pomysłów zrealizowanych w regionie dzięki wsparciu środków UE oraz inspiracją do skorzystania z funduszy unijnych w kolejnych naborach.

 

- Dni Otwarte Funduszy Europejskich to dobra okazja, aby zobaczyć, jak wiele przez szesnaście lat obecności w Unii Europejskiej zmieniło się w naszym otoczeniu oraz w naszych małych ojczyznach. - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Jak większośc wydarzeń w tym roku dni otwarte – ze względu na pandemię koronawirusa – będą miały zmienioną formułę. W programie są konkursy i możliwośc obejrzenia filmów promocyjnych, czy odsłuchania podcastów.

 

Konkurs "LUBELSKIE PIĘKNIEJE! Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę"

 

W trakcie wydarzenia odbędzie sie konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych - klad I-III i klas IV-VIII. Uczniowie mogą wykonać pracę plastyczną w formacie A4 lub A3 wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, collage, techniki mieszane itp. W każdej z kategorii jury  wyłoni 3 laureatów, których prace będą oryginalne, pomysłowe, etstetyczne i zgodne z tematyką konkursu. Przygotowano nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche. Jury przyzna też po 10 wyróżnień w obu kategoriach. Prace można przesyłać do 23 września do godz. 23.59.

 

Konkurs "Lider innowacji"

 

Poza tym zaplanowano konkurs w ramach któego po raz czwarty zostaną wyłonieni najlepsi i najbardziej innowacyjni przedsiębiorcy regionu. W ramach konkursu zaprezentowane oraz nagrodzone zostaną firmy, realizujące projekty z funduszy unijnych, których ideą jest innowacyjność i konkurencyjność. W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy uzyskali dofinansowanie w ramach I i III Osi Priorytetowej RPO WL 2014-2020 oraz przynajmniej w połowie zrealizowali swój projekt.

 

Nominowano 12 finałowych projektów w 4 kategoriach: Biogospodarka (JG GROUP sp. z o.o.; Antex II sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Handlowe „Krautex”), Medycyna i zdrowie (BIOMAXIMA SA; FIZJOMED Anna Świtała; GABI-BIS Iwona Szymaniak-Rokita, Sławomir Rokita, Wojciech Dzioba, Piotr Bielecki s.c.), Informatyka i automatyka (Grzegorz Piłat AUTO-KOMPLET II; Sigma SA; STAL-BUD Wiesław Nastaj) i Energetyka niskoemisyjna (B4 BARTECKI sp. k.; Browar Jagiełło sp. j.; Jacek Zabandżała – Serwis Samochodowy BOSH).

 

Zostanie również przyznana nagroda specjalna, która będzie wybierana spośród wszystkich laureatów w powyższych kategoriach w latach 2017-2020. 

 

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie internetowe na wybrany projekt. Informacje do oceny złożonych projektów przedstawione zostaną w filmach o charakterze promocyjnym, które zostaną udostępnione w październiku na fanpage’u Lubelskie Fundusze Europejskie. Konferencja podsumowująca konkurs, na której zostaną wręczone nagrody za innowacyjne projekty, odbędzie się w drugiej połowie października.

 

Inne działania 

 

Pojawią się Panoramy Sferyczne 360 stopni na temat projektów zrealizowanych z Funduszy Europejskich będą publikowane w social mediach oraz na stronie rpo.lubelskie.pl w zakładce DOFE 2020. Są one skierowane są do osób, które nie mają czasu na odwiedzenie interesującego ich projektu. Wystarczy kliknąć w link na stronie lub w zdjęcie na Facebooku, aby przenieść się do panoramy 360 danej inwestycji. W ofercie przygotowanej specjalnie na DOFE 2020 dodawane będą sukcesywnie kolejne projekty, tj. Magiczne Ogrody, Muzeum Wsi Lubelskiej, plac Litewski w Lublinie czy plac Niedźwiedzi w Adamowie. 

 

Z kolei na na kanale YouTube będa publikowane filmy promocyjne dotyczące realizujących projekty przy udziale Funduszy Europejskich w ramach RPO WL. 

 

Zostaną również udostępnione 15-minutowe podcasty "Rozwijaj Lubelskie". Będą to nagrania o projektach realizowanych w naszym regionie ze środków unijnych, udostępniane na kanałach internetowych (Spotify, Apple Podcasts, Anchor, RSS) oraz na stronie rpo.lubelskie.pl w zakładce DOFE 2020. W ramach DOFE 2020 sukcesywnie będą się pojawiać nowe podcasty o rozwoju  regionu dzięki funduszom unijnym. Obecnie udostępniony został podcast o przedszkolu OMNIBUS oraz Zoomu Natury. W podcastach bierze udział znany lektor – Tomasz Knapik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE