Reklama

V Kongres Inżynierii Środowiska w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

V Kongres Inżynierii Środowiska w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochrona atmosfery, odnawialne źródła energii, jakość środowiska wewnętrznego, gospodarka odpadami, zapotrzebowanie na wodę to główne tematy Ochrona atmosfery, odnawialne źródła energii, jakość środowiska wewnętrznego, gospodarka odpadami, zapotrzebowanie na wodę to główne tematy V Ogólnopolskiego Kongresu Inżynierii Środowiska, który odbędzie się 29.05-01.06.2016 r. w Lublinie, który odbędzie się 29.05-01.06.2016 r. w Lublinie.

W kongresie udział weźmie blisko 250 naukowców, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej oraz przedsiębiorców. Gościem honorowym konferencji będzie podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Konserwator Przyrody Andrzej Szweda-Lewandowski. Podczas otwarcia kongresu, czyli 30.05.2016 r. o godz. 10.00 w auli Wydziału Inżynierii Środowiska PL, podejmowane będą zagadnienia finansowania prac badawczo-rozwojowych z uwzględnieniem programów dotyczących ochrony środowiska.

- Kongres jest cykliczną konferencją, której celem jest podsumowanie badań naukowych w dyscyplinie inżynierii środowiska za ostatnie 3 lata oraz wytyczenie kierunków badań na najbliższy okres. Ponadto, kongres ma za zadanie promocję polskich badań w zakresie inżynierii środowiska na forum międzynarodowym – mówi prof. Lucjan Pawłowski, dyrektor Instytutu Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Lubelskiej.

Uczestnicy będą dyskutować m.in. o energochłonności transportu publicznego w Lublinie, nowych rozwiązaniach w usuwaniu azotu i fosforu ze ścieków, redukcji emisji gazów, skażeniu gruntu i wód podziemnych, produkcji paliw gazowych z biomasy.

Organizatorami kongresu są: Komitet Inżynierii Środowiska PAN, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej przy udziale Wydziałów i Instytutów z dyscypliny inżynierii środowiska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE