Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane m.in. z remontem al. Tysiąclecia

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane m.in. z remontem al. Tysiąclecia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przypominamy, że w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu na al. Tysiąclecia i skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. Głęboką i ul. Nadbystrzycką. Ponadto, zmiany organizacji ruchu wystąpią na ul. de Tramecourta i w związku z kręceniem zdjęć do filmu "Volta".

I. remont al. Tysiąclecia (jezdnia południowa)

Prace, związane z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni, na jezdni południowej zostaną skrócone do jednego dniaRoboty te będą prowadzone w najbliższą sobotę (20 sierpnia) od godz. 6 do godz. 24. Nawierzchnia będzie układana całą szerokością jezdni na odcinku od wysokości salonu samochodowego do al. Unii Lubelskiej. W związku z tym, na czas prac, ruch obustronny zostanie zorganizowany na jezdni północnej, czyli tej po stronie Dworca Głównego PKS. Ruch z jezdni południowej na jezdnię północną zostanie przeniesiony już na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Dolna 3 Maja i ul. Prusa, a wróci na "swoją jezdnię" na rondzie im. Romana Dmowskiego (rondo pod Zamkiem).

Oznacza to, że:

a) ul. Wodopojna

na odcinku od ul. Świętoduskiej do al. Solidarności będzie ulicą "ślepą" dwukierunkową. Zapewniona w ten sposób będzie możliwość dojazdu i wyjazdu z parkingu w rejonie rzeki oraz pawilonów handlowych.

b) ul. Lubartowska

- na odcinku od ul. Kowalskiej do al. Tysiąclecia będzie ulicą "ślepą" dwukierunkową. Umożliwi ona wyjazd kierowcom z ul. Cyruliczej do skrzyżowania z ul. Świętoduską

- na odcinku od skrzyżowania z ul. Ruską i ul. Biernackiego do al. Tysiąclecia pozostanie ulicą dwukierunkową, jednak z wlotem od al. Tysiąclecia tylko na prawoskręty. Oznacza to, że jadąc ul. Lubartowską od ul. Ruskiej w al. Tysiąclecia będzie można skręcić tylko w prawo i jechać tylko w kierunku skrzyżowania z ul. Prusa. Nie będzie możliwości jazdy w ul. Wodopojną. Nie będzie także możliwości przejazdu w ciągu ul. Lubartowskiej przez skrzyżowanie z al. Tysiąclecia w obu kierunkach. Na ul. Lubartowską w kierunku ul. Ruskiej z al. Tysiąclecia, będzie można wjechać wyłącznie skręcając w nią w prawo, czyli jadąc od strony Zamku.

c) ul. Kowalska

na odcinku od ul. Furmańskiej do pl. Zamkowego będzie ulicą dwukierunkową. Umożliwi ona wjazd i wyjazd z pl. Zamkowego.

d) pl. Zamkowy

Wjazd na pl. Zamkowy będzie możliwy poprzez ul. Podwale (na niej organizacja ruchu pozostaje niezmieniona) oraz ul. Kowalską. Natomiast wyjazd z pl. Zamkowego będzie odbywał się wyłącznie ul. Kowalską i dalej ul. Furmańską oraz ul. Cyruliczą, z której możliwy będzie wyjazd w ul. Lubartowską w lewo i jazda do skrzyżowania ul. Lubartowskiej z ul. Świętoduską. Wjazd i wyjazd na pl. Zamkowy od strony al. Tysiąclecia będzie zamknięty.

W trakcie prac sygnalizacja świetlna: na skrzyżowaniu al. Solidarności/ul. Dolna 3 Maja/ul. Prusa, na skrzyżowaniu al. Solidarności/ul. Wodopojna, na skrzyżowaniu al. Solidarności/al. Tysiąclecia/ul. Lubartowska, na przejściu dla pieszych z pl. Zamkowego w rejon Dworca Głównego PKS, na rondzie im. Romana Dmowskiego zostanie wyłączonaNa skrzyżowaniach stanowiących początek i koniec objazdu (al. Solidarności/ul. Dolna 3 Maja/ul. Prusa oraz rondo pod Zamkiem) ruch sterowany będzie ręcznie.

Prace przy wymianie nawierzchni na rondzie im. Romana Dmowskiego zostaną przeprowadzone w kolejny weekend, a same roboty będą prowadzone nocami.

 

II. skrzyżowanie ul. Narutowicza z ul. Głęboką, ul. Nadbystrzycką i ul. Muzyczną

Najbliższa sobota to także kolejny etap prac, przy sieci wodociągowej, prowadzonych w tym miejscu przez MPWiK w trybie awaryjnym. Podobnie jak w poprzednią sobotę prace rozpoczną się ok godz. 6 rano i potrwają do późnych godzin nocnych.  Podobnie będzie także wyglądała organizacja ruchu na skrzyżowaniu w trakcie prac. Oznaczać to będzie, że:

Przez skrzyżowanie, w relacji ul. Narutowicza - ul. Nadbystrzycka i odwrotnie, będą mogły przejeżdżać wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, które będą poruszały się wahadłowo. Pozostałe pojazdy poruszające się ul. Nadbystrzycką od strony Politechniki Lubelskiej będą kierowane przez ul. Glinianą i ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Filaretów.

Pojazdy jadące ul. Narutowicza od centrum będą kierowane w ul. Głęboką w stronę ul. Filaretów.

Wjazd na skrzyżowanie od strony ul. Głębokiej będzie możliwy tylko w lewo w ul. Narutowicza i tylko jednym pasem lewoskrętu. Nie będzie zatem możliwy wjazd w ul. Nadbystrzycką.

W dalszym ciągu ruchem na skrzyżowaniu sterują wyłącznie sygnalizatory znajdujące się na słupkach.

 

III. ul. de Tramecourta

W związku z pracami przy budowie budynku biurowego przy ul. Wieniawskiej 15 wystąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. de Tramecourta.Zmiany będą obowiązywały w najbliższy weekend, a więc od piątku 19 sierpnia do niedzieli 21 sierpnia (3 dni).

Każdego dnia między godz. 18 a 6 rano ul. de Tramecourta będzie zamykana dla ruchu pojazdów. Możliwe będzie wyłącznie przejście piesze wzdłuż fasady budynku Urzędu Wojewódzkiego i dwukierunkowy dojazd, od strony ul. Wieniawskiej, do wysokości parkingu urzędu. W pozostałych godzinach ruch będzie przywracany.

Zmiany związane są realizacją wykopów wzdłuż ulicy.

 

IV. plan zdjęciowy filmu "Volta"

Zmiany w organizacji ruchu nastąpią także w związku ze zdjęciami do filmu "Volta".

Najpierw (wtorek, 23 sierpnia) będzie to pl. Dworcowy, gdzie organizacja ruchu będzie podobna do tej, która funkcjonowała w czasie Światowych Dni Młodzieży. Czyli pl. Dworcowy zostanie wyłączony z ruchu i parkowania, a przystanek komunikacji miejskiej i postój taxi zostaną przesunięte na ul. Gazową.

Następnie (23 - 26 sierpnia) plan zdjęciowy zajmie skrzyżowanie ul. Zielonej z ul. Staszica. Wjazd i wyjazd z ul. Zielonej będzie wówczas możliwy tylko przez ul. Świętoduską.

Później (29 sierpnia) filmowcy "wyłączą z ruchu" skrzyżowanie ul. Radziwiłłowskiej z ul. Staszica. Wówczas dojazd ul. Radziwiłłowską od ul. 3 Maja będzie możliwy tylko do wysokości ul. Niecałej, a ul. Staszica od strony ul. Szewskiej tylko do wysokości ul. Karmelickiej.

Ostatnim miejscem, gdzie plan zdjęciowy wpłynie jeszcze na organizacje ruchu, będzie ponownie ul. Zielona. Będzie ona na jeden dzień (6 września) całkiem wyłączona z ruchu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE