Reklama

Uwaga! Fałszywy strażnik miejski wyłudza pieniądze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Uwaga! Fałszywy strażnik miejski wyłudza pieniądze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 23-letnia studentka zapłaciła nieznajomemu 150 zł za przejście przez ulicę poza pasami. Dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że coś jest nie tak.

Dziewczyna wysiadła z autobusu przy ulicy Nadbystrzyckiej w sobotę. Przeszła przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Widział to mężczyzna, który od razu do niej podszedł. Przedstawił się jako strażnik miejski. Nie podał imienia i nazwiska, pokazał za to jakiś dokument ze zdjęciem, który miał być legitymacją służbową.

Oznajmił, że w związku z przejściem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym musi ukarać ją mandatem. Za chwilę dodał, że jeżeli jest studentką i nie chce mieć problemów na uczelni to może zapłacić 150 zł, a on wypisze mandat na kogoś innego. Dziewczyna zgodziła się. Wypłaciła z bankomatu pieniądze i oddała \"strażnikowi\".

Młoda kobieta dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zgłosiła się na komisariat. Z jej relacji wynika, że zaczepił ją mężczyzna w wieku około 50 lat, wzrostu 170 cm, szczupłej budowy ciała. Miał krótkie kręcone włosy i duży nos. Oszust miał być ubrany w eleganckie czarne spodnie oraz czarną materiałową kurtkę za pas, spod której wystawała biała koszula oraz krawat. Policjanci poszukują oszusta oraz apelują o rozsądek i rozwagę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE